izmir haberleri

Lise öğrencisi, 50 koli yardım malzemesi topladı

Lise öğrencisi, 50 koli yardım malzemesi topladı

İZMİR'in Beydağ ilçesindeki Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde okuyan 10'uncu sınıf öğrencisi Cansu Akın, kendi çevresi, okulu ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yürüttüğü kampanyada topladığı 50 koli giyim ve kırtasiye malzemelerini, Kırşehir Çiçekdağı Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderdi.

Beydağ Cumhuriyet Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Cansu Akın, sosyal medya aracılığıyla zor şartlarda eğitimlerini sürdürdüklerini öğrendiği, Kırşehir Çiçekdağı Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndaki ihtiyaç sahibi öğrenciler için kampanya başlattı. Önce akrabalarından, sonra okuldan ve ilçedeki esnaftan giyim ve kırtasiye malzemesi toplayan Akın, sosyal medyada da kampanya başlattı. Kısa süre içerisinde 50 koli yardım malzemesi toplamayı başaran Akın, bunları kargoyla okula gönderdi.

Akın, kendisinden yaşça küçük olan öğrenciler için bir şeyler yapma sorumluluğunu hissettiğini belirterek, "Gençler ve öğrenciler arasında dayanışma olması gerekiyor. Bazı şeyler hakkında 'bana ne ya' deyip geçemezsiniz. Kırşehir'deki kardeşlerimi gözlerinden öpüyorum" dedi.

Davut CAN / İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS