Menderes'de Soylu'ya Kaya desteği

Menderes'de Soylu'ya Kaya desteği

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Menderes'in kırsal mahalleleri Çamönü, Çileme, Karakuyu ve Oğlananası'nda vatandaşlarla buluştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Menderes'in kırsal mahalleleri Çamönü, Çileme, Karakuyu ve Oğlananası'nda vatandaşlarla buluştu. Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu ile Menderes Belediye Başkanı Ak Partili Bülent Soylu arasında yaşanan yol krizini hatırlatarak, "Lafa gelince ayrımcılık yapmadıklarını iddia ederler ama ayrımcılığın kralını yapıyorlar" dedi. AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, 24 Haziran'da milletin kararının, istikrarın sürmesinden, birlik ve beraberliğin güçlenmesinden yana olacağını öne sürerek, "Milletimiz feraset sahibidir. Oynanmak istenen oyunu görüyor, kurulmak istenen kumpasın farkında. Bu seçim Türkiye'nin kader seçimidir. Vereceğimiz karar ile ülkemizin geleceğini belirleyeceğiz" dedi. CHP zihniyetinin ayrımcılık politikalarıyla Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de toplumu germeye çalıştığını iddia eden Kaya, Menderes'te tartışmalara neden olan, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların bunun bir örneği olduğunu dile getirdi. Büyükşehir'in Menderes'i cezalandırdığını ileri süren Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Menderes'te yaptıklarını görüyoruz. Kendilerine oy vermeyen bir ilçeyi cezalandırıyorlar. Lafa gelince ayrımcılık yapmadıklarını iddia ederler ama ayrımcılığın kralını yapıyorlar. Güya Menderes'e yatırım yapıyorlarmış. Alakası yok, bunların yaptığı yatırım değil eziyettir. Ak Parti'ye oy verdiğiniz için güya sizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Atilla Kaya bu yörenin evladı, Bülent Soylu bu yörenin evladı olduğu için sizi cezalandırıyorlar. Sayın Kocaoğlu şunu iyi bilmelidir ki, biz yörükler baskıya gelmeyiz. Bizde yörük inadı var, istediği kadar baskı yapsın, açtığı çukurlarla hayatı işkenceye dönüştürsün yine de doğru bildiğimizden vazgeçmeyiz."


İZMİR DHA


 FOTOĞRAF


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS