Merhum doktor ve eşinin bağışladığı ev, kreş ve gündüz bakımevi olacak

Merhum doktor ve eşinin bağışladığı ev, kreş ve gündüz bakımevi olacak

İZMİR'in Bergama ilçesindeki, merhum Dr. Hasan Ergül ve eşi Meliha Ergül'ün sağlıklarında oturdukları ve Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'na (BERKSAV)bağışlad

İZMİR'in Bergama ilçesindeki, merhum Dr. Hasan Ergül ve eşi Meliha Ergül'ün sağlıklarında oturdukları ve Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'na (BERKSAV)bağışladıkları müstakil evleri 3-6 yaş çocuklara yönelik okul öncesi kreş ve bakımevi olarak kullanılacak.


Mülkiyeti Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'na ait olan müstakil yapının okul öncesi kreş ve gündüz bakımevi olarak kullanılması için Bergama Belediyesi protokol imzaladı. CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile BERKSAV Başkanı Muammer Esen arasında yapılan imza törenine, Bergama Belediyesi Başkan Yardımcıları Ümit Atlam ile Ali Kahyaoğlu, BERKSAV Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Erkin Sabancı katıldı.


Yapılan protokole göre merhum Dr. Hasan Ergül ve eşi Meliha Ergül'ün sağlıklarında ikamet ettikleri ve BERKSAV'a bağışladıkları müstakil evleri 3-6 yaş çocuklara yönelik okul öncesi kreş ve bakımevi olarak kullanılacak. Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yaşama geçirilecek proje ile Bergama sınırları içinde ikamet eden ekonomik ve sosyal yönden dar gelirli ve dezavantajlı çocukların ailelerine ücretsiz hizmet verilecek.


DR. HASAN ERGÜN VE MELİHA ERGÜN'ÜN ADI VERİLECEK


Bakımevine Bergama sevdalıları Dr. Hasan Ergün ve eşi Meliha Ergün'ün isimlerini vereceklerini söyleyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Bu proje ile amacımız çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden sosyal gelişimlerini sağlamak, onlara Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda temel değerlerin ve alışkanlıkların kazandırılmasıdır. Burada çocuklarımızın bakım ve temizlikleri sağlık kurallarına uygun, sevgi ve ilgiye dayalı bir ortamda gerçekleşecektir" dedi.


BERKSAV Başkanı Muammer Esen ise "BERKSAV olarak böyle hayırlı bir işe öncü olmaktan dolayı tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte mutluluk duyuyoruz. Bergama sevdalıları Dr. Hasan Ergün ve eşi Meliha Ergün'ün adını alacak olan okul öncesi kreş ve gündüz bakımevinin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.


BİNA ELDEN GEÇİRİLECEK, OYUN ALANLARI KURULACAK


Bergama Belediyesi tarafından tadilat yapılarak kullanılabilir hale getirilecek olan binada tüm odaların zemini laminant parke ile kaplanacak. Mutfak, banyo ve tuvalet yenilenecek, kiremitleri aktarılacak, kalorifer hatları elden geçirilecek ve binanın tamamı boyanacak.  Ayrıca binanın ön ve arka bahçe düzenlemeleri yapılarak oyun alanları da kurulacak.


BERGAMA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS