Öğrenciler 'Kurtuluş Gecesi'ne yolculuk etti

Öğrenciler 'Kurtuluş Gecesi'ne yolculuk etti

KARŞIYAKA Belediyesi, bir kolejle yapılan işbirliğiyle anlamlı bir buluşmaya imza attı.

KARŞIYAKA Belediyesi, bir kolejle yapılan işbirliğiyle anlamlı bir buluşmaya imza attı. 'İzmir'in Kurtuluş Gecesi - Atatürk Karşıyaka'da' başlıklı etkinlikte, Atatürk'ün silah arkadaşı Fahrettin Altay'ın kardeşi olan, Karşıyaka'nın ilk belediye başkanı Fikri Altay'ın torunu Zafer Falay 500 öğrenciyle bir araya geldi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 1922 yılında İzmir'in kurtuluş gecesinde, ailesine ait olan Karşıyaka'daki İplikçizade Köşkü'nde kaldığını anlatan Zafer Falay, ilk ağızdan dinlediği anıları öğrencilerle paylaştı. Etkinlikte, Atatürk'ün Dumlupınar'da kullandığı Fahrettin Altay'a ait dürbün, İplikçizade Köşkü'nde o dönem kullanılan ve aile tarafından saklanan bazı eşyalar ile Atatürk'ün oturduğu sandalyeler, aynı köşkte Atatürk'ten bir yıl önce konaklayan Yunan kralı Konstantin'in eşyaları da sergilendi. Organizasyonun sunumunu ise Atatürk Araştırmacısı Ahmet Gürel üstlendi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerine ve emanetlerine sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak bizim boynumuzun borcudur. Atatürk'ün ilçesi Karşıyaka'da bu anlayışla yaşıyor, ülkemize ışık olmak için çalışıyoruz. Daha önce Çarşı Kültür Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz 'İzmir'in Kurtuluş Gecesi - Atatürk Karşıyaka'da' başlıklı etkinliğimizi bu kez de İzmir Türk Koleji'nin öğrencileriyle buluşturmaktan mutluluk ve onur duyduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS