izmir haberleri

Orman köylüsüne seracılık desteği

  1. Yurttan Haberler
  2. İzmir
Orman köylüsüne seracılık desteği
Orman köylüsüne seracılık desteği

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı, İzmir ve Manisa’daki orman köylülerine 2017 yılında 1 milyon liralık seracılık desteği verdi.

Orman köylüsüne yönelik ekonomik maksatlı gelir getirici projelerde kredi ve hibe desteğinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, vatandaşların gelir seviyelerini artırmayı, orman ile halk ilişkilerini iyileştirmeyi, ormanlar üzerindeki baskıyı azaltmayı ve ormanların sürdürülebilir yönetimini sağlamayı hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda İzmir ve Manisa’da da çalışmalarını sürdüren Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2017 yılında bu illerde 34 aileye seracılık alanında 1 milyon liralık destek verdi. Sadece seracılık alanında değil süt koyunculuğu, sığırcılığı, fenni arıcılık, güneş enerjisi ve katı yakıtlı kalorifer sistemleri gibi konularda da desteklerde bulunan Bakanlık, İzmir ve Manisa’da 2017 yılında toplamda 395 aileye 4.5 milyon liralık destek sağladı.

Orman köylüsüne destek verilen ekonomik maksatlı gelir getirici projelerden birisinin de seracılık olduğunun altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu "Verdiğimiz bu desteklerden dolayı orman köylümüzden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. 2018 yılı için İzmir ve Manisa’da destek talepleri arttı. Biz de çalışmalarımızı bu yoğun talep doğrultusunda yapıyoruz. Orman köylüsüne verdiğimiz destekler artarak devam edecek" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS