Rize'de sel felaketi yaşanınca Kocaoğlu havalimanından döndü

Rize'de sel felaketi yaşanınca Kocaoğlu havalimanından döndü

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ile görüşmek için Ankara’ya gidecekti.

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ile görüşmek için Ankara’ya gidecekti. Ancak Bakan Turan, Rize’de yaşanan sel felaketinden dolayı randevuyu son anda iptal etti. Haberi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda uçağa binmek üzere iken alan Kocaoğlu, geri dönmek zorunda kaldı.

İzmir’in bazı bakanlıklarda onay bekleyen yatırımlarını görüşmek için Ankara turu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önceki gün ilk olarak Ankara seferinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nu, makamlarında ziyaret etti. Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ve Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin ile Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Tanfer Kemerli’nin de yer aldığı görüşmelerde, Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyogaz Tesisi başta olmak üzere önemli konular masaya yatırıldı. 1 Ağustos Çarşamba günü Ankara’da yapılan toplantıların ardından İzmir’e dönen Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’dan da randevu istedi. Bakanlık, dün (Perşembe günü) görüşme için Başkan Kocaoğlu’na randevu verdi. Kocaoğlu, bürokratlar ile Ankara’ya gitmek üzere tüm hazırlıklarını yaptı. Kocaoğlu, dün Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı. Ancak Rize’de yaşanan sel felaketinden dolayı apar topar kente giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, randevuyu son anda iptal etti. Haberi, havalimanında uçağa binmek üzere iken alan Kocaoğlu, geri dönmek zorunda kaldı. Bakanlığın, Kocaoğlu’na gelecek hafta içerisinde randevu vermesi bekleniyor.

Umut KARAKOYUN/ İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS