Şavkar'dan örnek kamp

Şavkar'dan örnek kamp

 İZMİR'de kurulup cimnastikte hem ülke çapında hem de uluslararası arenada elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Şavkar Spor Kulübü, Türkiye'de ilk kez düzenlenen bir kamp projesine imza attı.

İZMİR, (DHA) - İZMİR'de kurulup cimnastikte hem ülke çapında hem de uluslararası arenada elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Şavkar Spor Kulübü, Türkiye'de ilk kez düzenlenen bir kamp projesine imza attı. Uluslararası Estetik Grup ve Ritmik Cimnastik Yaz Kampı adıyla dünyaca ünlü antrenör ve sporcuları 15 günlük dönemlerde İzmir'de buluşturmayı hedefleyen Şavkar, ilk kampı Özdere'deki bir otelde düzenleyip Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Anastasia Maksimova'yı kente getirdi. Kariyerinde 5 dünya şampiyonluğu bulunan, 2016 Rio Yaz Olimpiyatları'nda kadınlar ritmik cimnastik grup kategorisinde ülkesi Rusya'yla takım halinde altın madalya kazanan ünlü sporcu, Özdere'de Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Ukrayna'dan aileleriyle birlikte gelen 30 küçük sporcuya eğitim veriyor.

Kendi branşlarında ünlü bir antrenörden eğitim alan sporcular aynı zamanda havuz ve denizin tadını çıkarıp, tarihi ve turistik yerleri de gezerek tatil yapıyor. Yaz sezonu boyunca 6 dönemden oluşacak kampı geleneksel hale getirmek için projeyi geliştirmeye çalıştıklarını ifade eden Şavkar Spor Kulübü Başkanı İsmail Göktekin, "Dünyaca ünlü antrenörler sayesinde Türk ve uluslararası sporcuları kaynaştıracak önemli bir eğitim olacak. Bu sayede kafile bir dönemde 60 kişinin üzerine çıkacağı için ülkemizin tanıtımı ve turizm gelirleri de artacak" dedi. Kampta önümüzdeki haftalarda Beyaz Rusya Milli Takım Antrenörü Yuliaz Bichun Komarova, Rusya şampiyonu Ekaterina Maksimova ve Sofia Skomaroh da kursiyerlere eğitim verecek.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS