Siirt ve Şırnak'taki çocuklar ile gönül köprüsü kurdular

Siirt ve Şırnak'taki çocuklar ile gönül köprüsü kurdular

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi sakinleri ve çalışanlarının Siirt ve Şırnak'ta öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yolladığı yardım kolileri yerine ulaştı.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi sakinleri ve çalışanlarının Siirt ve Şırnak'ta öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yolladığı yardım kolileri yerine ulaştı. Çocuklar, giyim ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyelerini aldı.


Şırnak Silopi Çiftlik Ortaokulu' ve 'Siirt Kurtalan Bağlıca İlkokulu'na yardım eli uzatan İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerinin kendi elleriyle hazırladığı yardım kolileri, yerlerine ulaştı. Şırnak'ta ve Siirt'te öğrenim gören 100 çocuğun yardım çağrısı üzerine harekete geçen Huzurevi sakinleri ve çalışanları, miniklerin kıyafet, kırtasiye malzemesi ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşıladı. Yardım kolilerinin okullarına ulaşmasıyla mutlu olan minikler 'uzaktaki sevenlerine' teşekkürlerini iletti. Huzurevi sakinlerinin yolladığı mektupları da okuyan çocuklar, ayrıca bir video çekerek İzmir'deki amca ve teyzelerine teşekkürlerini bizzat aktardı.


MANEVİ TORUNLARA HEM HEDİYE HEM MEKTUP


Çocukları çok sevdiklerini belirterek içinde giyecek, ayakkabı ve kırtasiye malzemelerini kendi elleriyle kolileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleri, "Bize ne zaman ihtiyaçları olursa, bir anne ve  bir babaanne olarak hepsinin yanında oluruz. Çocuklarımız yeter ki gülsün. Uzakta olsak bile her zaman ellerimiz onların üstünde olacak. Türkiye'nin geleceği için maddi manevi desteğimiz sürecek" mesajları vermiş ve bu duygularının birer mektupla Şırnak ve Siirt'teki manevi torunlarına yazmıştı.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS