Stajyer avukatlar için kurgusal duruşma

Stajyer avukatlar için kurgusal duruşma

İZMİR Barosu tarafından her staj dönemi sonunda gerçekleştirilen kurgusal duruşmaların sonuncusu İzmir Adliyesi 5.

İZMİR Barosu tarafından her staj dönemi sonunda gerçekleştirilen kurgusal duruşmaların sonuncusu İzmir Adliyesi 5. ve 6. Ağır Ceza Mahkemeleri salonlarında yapıldı.


Ceza hukuku alanında 21, özel hukuk alanında ise 16. kez gerçekleştirilen kurgusal duruşma çalışmasına 400 stajyer avukat katılarak, teorik bilgilerini pratikte de sınamış oldu. Kurgusal duruşma çalışmasını stajyer avukatların arasında ilgiyle izleyen İzmir Barosu Başkan Vekili Av. Mustafa Çetin, İzmir Barosu’nda staj yapmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade ederek diğer barolarda bu tip pratik çalışmaların yapılmadığını söyledi. Staj döneminin mesleğe hazırlanmak için önemli olduğunu söyleyen Av. Mustafa Çetin, İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin hazırladığı programla stajyer avukatların mesleğe teorik olduğu kadar pratik olarak da hazırlanma imkanı bulduklarını sözlerine ekledi.


Son yıllarda hukuk fakültelerinin sayısının kontrolsüz bir şekilde arttığını, bu durumun da hukuk eğitiminin kalitesini düşürdüğünü söyleyen Av. Mustafa Çetin, "Sizlere mesleğe başlamadan önce tavsiyem, kendinize yatırım yapmanız, bir konuda mutlaka uzmanlaşmanız. Çünkü bu kadar çok sayıda hukukçunun arasında farkındalık yaratmanız gerekiyor. Bunu da ancak kendinize yatırım yaparak, belli bir konuda uzmanlaşarak, yüksek lisans yaparak gerçekleştirebilirsiniz" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS