Torbalı'ya 100 yeni girişimci projesi

Torbalı'ya 100 yeni girişimci projesi

İZMİR'in Torbalı Belediyesi ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Torbalı Hizmet Merkezi işbirliğinde düzenlenen '100 yeni girişimci' projesinde kurslara başlandı.

İZMİR'in Torbalı Belediyesi ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Torbalı Hizmet Merkezi işbirliğinde düzenlenen '100 yeni girişimci' projesinde kurslara başlandı.


Torbalı Belediyesi ile İŞKUR, ilçeye yeni girişimciler kazandırmak amacıyla ortak proje hazırladı. Eylül, Ekim ve Kasım aylarında 25'şer kişilik 4 grup halinde düzenlenecek eğitim protokolü, Torbalı Belediye Başkanı AK Partili Adnan Yaşar Görmez ve İŞKUR Torbalı Hizmet Merkez Müdürü Cemil Altun tarafından imzalandı. Belediye Kültür Merkezi Eğitim salonlarında düzenlenecek kurslarda girişimci adayları, 4 gün boyunca 32 saat ilgili konularda uzmanlardan eğitim alacak. Dört farklı bölüm halindeki eğitimler; girişimcilik kavramı, işletme kavramı ve işletme fonksiyonları, iş planı kavramı ve öğelerine yönelik konular ile iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmalarından oluşuyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları, İŞKUR ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından onaylı sertifika almaya hak kazanacak. Ayrıca KOSGEB desteklerine başvurabilecek. Eğitimler, KOSGEB Eğitim Uzmanı Alper Selvi tarafından veriliyor.


Belediye Başkanı Görmez, açılan girişimcilik kurslarına kadınların yoğun ilgisinin erkeklerden fazla olduğunu belirtti.


İŞKUR Şube Müdürü Cemil Altun, "KOSGEB'in yeni girişimcilere sunduğu 50 bin lira hibe ve 100 bin TL faizsiz krediden yararlanmak isteyen tüm vatandaşlarımızı, girişimcilik kursuna başvuru için kurumumuza bekliyoruz. Ayrıca eğitime katılan ve herhangi bir gelir ve sosyal güvencesi olmayan katılımcılara, kurumumuz tarafından günlük 20 TL kursiyer zaruri gideri ödenecektir. Kursumuza Kuruma kayıtlı 18 yaşını tamamlamış vatandaşlarımızın yanı sıra emekli ve çalışan dahil herkesin katılabilir" dedi.


TORBALI (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS