Urla Rotary'de bayrak Çağlayan Bingöl'de

Urla Rotary'de bayrak Çağlayan Bingöl'de

ULUSLARARASI Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Urla Rotary Kulübü ve Urla Rotaract Kulübü'nde yönetim el değiştirdi

ULUSLARARASI Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Urla Rotary Kulübü ve Urla Rotaract Kulübü'nde yönetim el değiştirdi.


Gerçekleştirilen devir teslim törenine 100 kişi katıldı. Urla Rotary Kulübü Başkanı Tevfik Turna Bayrağı Çağlayan Bingöl'e devrederken, Urla Rotaract Kulübü Başkanı Pelin Caran'dan da görevi Başak Öksel devraldı. Urla Rotary Kulübü devir teslim törenini Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 2018-2019 Dönem Başkanı Alaeddin Demircioğlu, 2017-2018 Dönem Başkanı Lütfi Demir, bölge görevlileri ve kulüp üyeleri katıldı.


Bayrağı devreden Kulüp Başkanı Tevfik Turna bu dönem de Rotary'nin temel felsefesi olan insanlığa hizmet yolunda sürdürülebilir projeler ürettiklerini belirtti. Turna yaptığı konuşmasında, "Bu dönem de Urla Rotary Kulübü'nün 6 yıldır yaptığı çalışmalar sonucunda dünya üzerinde karbon ayak izi sıfır olan Kadıovacık Köyü kalkındırma planlaması çalışmalarımıza devam ettik. İlkokulda okuyan 500 çocuğumuza 'Trafik Tiyatrosu' ve uygulamalı trafik eğitimleri verdik. Yine gençlere meslek edindirme kursumuz olan havuz operatörlüğü kursumuz 5 yıldır olduğu gibi bu yıl da devam etti. Eşlerimiz kendi el emekleri ile ürettikleri ürünleri satarak elde ettikleri gelirle Devlet Hastanesi'ne 4 adet kütüphane yaptırdı. Rotary Ormanına 504 ağaç ile Urla Rotary Korusu oluşturduk. Kulüp olarak ihtiyaç duyulan her alanda hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarımıza destek veren Bölge Federasyon Başkanımıza ve tüm kulüp üyelerine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Yeni Dönem Başkanı Çağlayan Bingöl ise eski ve köklü bir kulüp olan Urla Rotary Kulübü'nün çalışmalarına ilham kaynağı olacak yeni projelerle devam edeceklerini söyledi. Devir teslim töreni pasta kesimi ile sona erdi.


Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)


01)Ayça- Çağlayan Bingöl, Alaeddin Demircioğlu, Esin -Tevfik Turna


2)Ertan- Zehra Soydan


03)Yasemin- Tafun İyiel


04) Nihal-Turgut Yemişçi


05) Cem, Gülçin- Zafer Vardarcı


06)Gülten, Müge Korkmaz


07) Kübra- Mesut Türkoğlu


08)Burçin Önder


09) Pelin Caran, Başak Öksel


10)Etil- Abdürrahim Kaplan


11)Ahmet, Ceylan, Ceylin Kılyar


12)Ali Kemal- Çiğdem Akkan


13)Avram- Mualla Kastro


14) Sevgi Mestci- Kemal Aksoy


15)Ebru Gürses


16)Elif Tatlıcı, Ezgi Sönmez


17)Esra Acar Topuzoğlu, Ayaz Topuzoğlu


18)Gökhan- Ayşe Ersoy


19)Hasan- Hale Beşer


20)Hamdi- Nilgün Çoban


21)Gülay- Mehmet Maraba


22)Selin Öztuğrul Öğütcü


23)Atike- Süha Akgüner


24)Derya- Kökten Ulaş Birant


25) Çağlayan Bingöl- Tevfik Turna


26)Yaşar- Nurhayat Kaya


27) Duygu Bozdemir


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS