Uzundere'de hak sahiplerine konutları yaz sonunda teslim edilecek

Uzundere'de hak sahiplerine konutları yaz sonunda teslim edilecek

İZMİR Karabağlar ilçesi Uzurdere Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Folkart tarafından inşa edilen LivaHome Projesi yaz mevsimi sonunda teslime hazırlanırken 2.

İZMİR Karabağlar ilçesi Uzurdere Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Folkart tarafından inşa edilen LivaHome Projesi yaz mevsimi sonunda teslime hazırlanırken 2. etap Folkart Line'da da konutlar satışa sunuldu.


Uzundere'de fuarizmir'in karşısındaki kentsel dönüşüm alanında Folkart'ın üstlendiği iki ayrı proje bulunuyor. İlk etabı LivaHome ve 2. etabı ise Folkart Line olarak adlandırılan projelerde toplam 730 konut, 73 ticari alan yer alacak. İki projenin de bulunduğu alanlarda sosyal donatı alanlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi inşa edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Uzundere'de belirlediği 32 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında, belediyenin hak sahipleri için vereceklerinin dışında, LivaHome markasıyla 169 konut ve 24 işyeri satışa çıkmıştı. Projede çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, ilk projenin teslimi 30 Temmuz 2018 olarak planlandı. LivaHome Projesi'ne komşu konumdaki Folkart Line isimli 2. etapta konutlar, 85 ile 176 metrekare arasında değişen, 2+1 ve 3+1'lik farklı tiplerde inşa edilecek. İş yeri büyüklükleri ise 25 metrekare ile 105 metrekare arasında değişiyor. Folkart Line Projesi kapsamında 422 konut ve 40 iş yeri olmak üzere toplam 462 bağımsız birim inşa edilecek. Hak sahipleri haricinde sınırlı sayıda bulunan konut ve işyerleri için düşük faizli kredi uygulamasının yan ısıra 10 bin liradan başlayan peşinatla da ev sahibi olma imkanı bulunuyor. Projenin teslim tarihi 2020 yılının Haziran ayı olarak belirlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 32 hektarlık Uzundere kentsel dönüşüm alanında tüm projeler tamamlandığında 3500 birim konut- konut altı ticaret alanı bulunacak. Bunların yanı sıra merkezi iş alanında ticaret, ofis ve otel kompleksi de yer alacak. Rekreasyon alanında ise projesi Karabağlar Belediyesi ile birlikte yürütülen gençlik merkezi,  buz pisti,  yarı olimpik yüzme havuzu, basket, futbol sahaları, tenis kortu gibi spor, eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark alanları, yeşil alanlar ve yenilenmiş alt yapısı ile yakın çevresi için çekim merkezi olacak. Yeni bir yaşam alanı kazanılacak.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS