Yetersiz bakiyeye karşı Tükenmez Kart

Yetersiz bakiyeye karşı Tükenmez Kart

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım için devreye aldığı "Tükenmez Kart" uygulaması, yetersiz bakiye endişelerini de ortadan kaldırdı.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım için devreye aldığı "Tükenmez Kart" uygulaması, yetersiz bakiye endişelerini de ortadan kaldırdı. İzmirim Kart'taki bakiyenin limit altına düşmesi durumunda, kredi kartından otomatik yükleme yapılan sistemden çok kısa süre içinde 5 bine yakın İzmirli yararlanmaya başladı.

30 Temmuz'da başlayan uygulama kısa sürede büyük ilgiyle karşılaştı. "Tükenmez kart" adı verilen uygulamadan yararlanmak için İzmirim Kart kullanıcılarının bir defaya mahsus olmak üzere "kredi kartı ile otomatik dolum talimatı" vermesi yeterli oluyor. Kartta bulunması gereken minimum bakiye miktarına kullanıcı karar veriyor. Aynı şekilde belirlenen miktarın altına düşüldüğünde, ne kadar yükleme yapılacağı da kullanıcının inisiyatifinde bulunuyor. İzmirim Kart'ta bulunan bakiyenin belirlenen limitin altına düşmesi durumunda, kredi kartından otomatik yükleme yapılıyor. Böylece yolcular toplu ulaşım araçlarına binerken 'Yetersiz bakiye' uyarısıyla karşılaşma gibi bir endişe taşımıyor. Mevcut ulaşım kartları sistemle uyumlu olduğu için, bu uygulama için yeni bir ulaşım kartı almak da gerekmiyor.

BAKİYE BİTTİĞİ İÇİN DOLUM ÜNİTESİ ARAMA DERDİ DE SON BULDU

Tükenmez Kart, "Artı Para" uygulamasının geçerli olduğu İzban yolcuları için de büyük kolaylık sağladı. Kullanıcının kartına otomatik yükleme yapıldığından, bloke edilecek miktar kadar bakiye bulundurulması konusundaki sorun ortadan kalktı. Günün her saatinde aktif olan sistem sayesinde, bakiye bittiği için dolum ünitesi arama derdi de son buldu. Uygulamadan yararlanmak isteyenler, bu işlemi www.eshot.gov.tr internet sitesi ve ESHOT mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirebiliyor. İzmirim Kart ve kredi kartı bilgileri, sisteme limit ve dolum tutarı bilgileri ile birlikte kayıt edildikten sonra uygulama başlıyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS