Erkoç: Yeşilova'yı örnek mahalle yapacağız

Erkoç: Yeşilova'yı örnek mahalle yapacağız

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Andırın ilçesinin kırsal mahalleleridnen olan Yeşilova Mahallesi'nde birçok sorununu çözdüklerini belirterek, "Son olarak asfaltını yapacağız yakında.

İskender ZENGİN/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Andırın ilçesinin kırsal mahalleleridnen olan Yeşilova Mahallesi'nde birçok sorununu çözdüklerini belirterek, "Son olarak asfaltını yapacağız yakında. Yeşilova'yı örnek bir mahalle haline getireceğiz" dedi.

Beraberinde Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan ile birlikte Andırın'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş'a hizmetin en iyisini sunmak için gayret ettiklerini söyledi. Andırın'ın kırsaldaki Geben ve Yeşilova Mahallerini de ziyaret eden Erkoç, KASKİ'nin Yeşilova Mahallesi'nde yürüttüğü alt yapı çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erkoç, şunları söyledi.

"Andırın Kahramanmaraş'ımızın Çukurova'ya açılan kapısıdır. Kahramanmaraş sahip olduğu iklim sayesinde her türlü bitkinin yetiştiği bir şehir. Andırın ilçemizde ise sahip olduğu bitki örtüsü sebebiyle narenciye yetişmekte. Her zaman söylediğimiz gibi Kahramanmaraş Hindistan cevizi hariç her ürünün yetiştiği bir iklime sahip. Bu çeşitliliğin yaşandığı en önemli bölgelerinden biride Yeşilova bölgemiz. Burada binlerce dönüm mandalina ve portakal bahçeleri var. Bizde bu bölgemize verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Altyapı problemi vardı, kanalizasyon ve içme suyu problemleri vardı, hamdolsun bunları çözdük. Son olarak asfaltını yapacağız yakında. Yeşilova'yı örnek bir mahalle haline getireceğiz. İnşallah bu altyapı çalışmalarımızla birlikte Yeşilovalı hemşerilerimizin sıkıntılarını gidereceğiz."

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS