Kahramanmaraş'tan Arakanlı'lara 700 bin liralık yardım

Kahramanmaraş'tan Arakanlı'lara 700 bin liralık yardım

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Merhamet ve Nezaket Okulları Projesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi işbirliği kapsamında düzenlenen 'Arakan ağlamasın' kampanyasında toplanan 700 bin liralık yardımlar Arakanlı Müslümanlara ulaştırıldı.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ,(DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Merhamet ve Nezaket Okulları Projesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi işbirliği kapsamında düzenlenen 'Arakan ağlamasın' kampanyasında toplanan 700 bin liralık yardımlar Arakanlı Müslümanlara ulaştırıldı.
İl genelindeki 530 okulda 220 bin öğrencinin organizesiyle toplanan ve Bangladeş sınırındaki mülteci kamplarında bulunan Arakanlılara dağıtılan yardımlar, Kahramanmaraş'tan 5 kişilik heyet tarafından yerinde denetledi. Heyette Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi adına Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Hasan Balbaba ve Ali Şenel, Hayrat Yardım adına Muhammed Ubeyd Köşker ve Harun Gelgel ile TÜGVA Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Asım Demirdöğen yer aldı.
Yardımların dağıtımı sırasında Arakanlı Müslümanlarla bir araya da gelen Hasan Balbaba, toplanan yardımlar ile gıda, giyim, 24 su kuyusu, 500 kişilik bir mescit, günlük 200 hastaya hizmet edecek bir sağlık ocağı, bir eğitim merkezi, 100 mesken, güneş paneli, 28 kurban gibi diğer yardımların dağıtımına eşlik edip Arakanlı Müslümanlarla bir araya geldiklerini söyledi.
Balbaba, "Büyükşehir Belediye başkanımız adına emeği geçen herkese, başta Milli Eğitim Müdürlerimize, okul idareci ve öğretmenlerimize, hassaten çabalarına hayran kaldığımız öğrenci kardeşlerimize, onların güzide velilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın vicdan ve merhamet duygularını yaşamalarını, veren elin üstün olduğunu, kendi imkânlarının da farkına varmalarını, kendi dünyaları dışında garip ve mazlumların olduğunun farkına varmalarını istedik. Çocuklarımız yaptıkları bu yardımlarla inşallah çok büyük nasipler görsünler" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS