Mahçiçek: Bu millet, 15 Temmuz'u unutmayacak

Mahçiçek: Bu millet, 15 Temmuz'u unutmayacak

KAHRAMANMARAŞ'ta düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılan merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türk Milleti'nin hiçbir zaman 15 Temmuz tarihini unutmayacağını söyledi.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ta düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılan merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türk Milleti'nin hiçbir zaman 15 Temmuz tarihini unutmayacağını söyledi.

Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte Onikişubat Belediyesi vatandaşlara 15 bin Türk bayrağı dağıtıp su ve meyve suyu ikram etti. Etkinlikte yerini alan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de her zaman milli iradenin egemen olacağını, bunun da 15 Temmuz'da tüm dünyanın gördüğünü söyledi. Mahçiçrk, şöyle konuştu:

"15 Temmuz bu ülkenin maalesef yaşadığı çok kötü tablolardan biriydi. Allah’a şükür düşmanlar muvaffak olamadılar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi liderliğinde, sevk ve idaresinde o hain darbe girişimi önlendi, milletimizde dik durdu. Bir millet düşünün ki elinde küçük bir çakısı yokken tankların altına yatıyor. Bir ülkenin insanlarını düşünün ki, hiçbir şey yok sadece sırtında bayrağı tankların üstüne çıkıyor. Milletimizin büyüklüğünün en önemli göstergesi budur. Bu millet Allah’ın yardımı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi gibi bir liderle daha iyi noktalara gelecektir.

Bu ülke bulunduğu konum ile dünyada parmak ile gösterilebilecek, toprakları altın değerinde olan bir ülkedir. Bir diğer avantajımız ise bu ülkede yaşayan aziz Türk Milleti'nin topraklarını kendi canından çok sevmesidir. Her ne yaşanırsa yaşansın, bu ülkenin bayrağı inmeyecek, ezanı dinmeyecektir. Bu millet; 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi devletinin, milletinin bekası için hayatını kaybeden 249 şehidimizi d, bu tarihi de unutmayacaktır. 15 Temmuz ruhu her daim yaşatılacaktır."

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS