Mahçiçek: İstanbul Fatih'ini özlemle anıyoruz

Mahçiçek: İstanbul Fatih'ini özlemle anıyoruz

KAHRAMANMARAŞ'ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İstanbul Fatih'i, Fatih Sultan Mehmed Han'ı, tahta çıkışının 537'nci yıldönümünde saygı ve özlemle andıklarını söyledi.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMNARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İstanbul Fatih'i, Fatih Sultan Mehmed Han'ı, tahta çıkışının 537'nci yıldönümünde saygı ve özlemle andıklarını söyledi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Fatih Sultan Mehmed'in, İstanbul'un fethiyle Bizans İmparatorluğunu sona erdirip, yeni bir çağ açtığını ve çıkardığı yasalarla da devleti önemli ölçüde yeniden biçimlendirdiğini kaydetti. Mahçiçek, şunları söyledi:

"Osmanlı döneminde tarihin en görkemli zaferlerinden birine adını yazdıran, eski çağı kapayıp yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmed Han'ı tahta çıkışının senesinde rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyoruz. Ecdadımızı, bizlere bıraktığı mirasları asla unutmamalıyız. Dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen İstanbul'un fethi, Türk milleti için önemli bir dönemdir. Adaletli yönetiminin yanı sıra hoşgörü, sevgi ve saygının öznelerinden biri olan Fatih Sultan Mehmed Han'ın bizlere bıraktığı kutsal topraklara her zaman sahip çıkacağız. Birlik, beraberlik ve bütünlük içinde her zaman bize emanet edilen topraklarımız ve milletimiz için aralıksız, bıkmadan, usanmadan en doğru şekilde halkımız adına çalışmaya devam edeceğiz. Gelecek nesilleri de bu bilinçle topluma kazandırmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız inşallah. Namusumuz, şerefimiz ve vatanımız için kurşuna göğsünü siper eden ecdadımıza, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS