Pazarcık'ın 'Renkli kanatlar' projesine destek

Pazarcık'ın 'Renkli kanatlar' projesine destek

KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık İlçe Belediyesi tarafından yamaç paraşütü turizmi için hazırlanan 'Kardelen tepesinde renkli kanatlar' projesine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi'nden (KAYS) 400 bin liralık destek sağlanacak.

Mustafa KILIÇLI/PAZARCIK(Kahramanmaraş), (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık İlçe Belediyesi tarafından yamaç paraşütü turizmi için hazırlanan 'Kardelen tepesinde renkli kanatlar' projesine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi'nden (KAYS) 400 bin liralık destek sağlanacak.

Mayıs ayında düzenlenen bir organizasyonla yamaç paraşütçülerini ağırlayan Pazarcık'ın Narlı Mahallesi'ndeki Kardelen Tepesi'nin paraşüt turizmine açılması için Pazarcık Belediyesi tarafından DOĞAKA'ya sunulan proje, 2018 yılı turizm altyapısının geliştirilmesi küçük ölçekli altyapı mali destek programı kapsamında desteklenmeye layık görülen 18 projenin arasında yer aldı. Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, proje kapsamında yapılacak tesis bütçesinin 533 bin 334 lira olduğunu ve bunun yüzde 75'ini oluşturan 400 bin liralık kısmının KAYS tarafından destekleneceğini söyledi. 

Proje ile Kardelen Tepesi'nin yamaç paraşütü sporcularının uğrak yeri haline geleceğini ifade eden Başkan Bozdağ, "Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Sporcu kimliğimizin bizlere verdiği spora ve sporcuya destekle başlattığımız çalışmalar neticesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (KAYS) yaptığımız başvuru neticesinde toplam 533 bin 334 TL ödenekle Kardelen Tepesi olarak bilinen alanımızı Paraşüt Turizmine açarak binlerce Yamaç Paraşütü sporcumuzu ağırlayacağız. Türkiye'nin yamaç paraşütü yapılacak olan alanlardan en iyisi olan Kardelen Tepesinin Yamaç Paraşütü sporuna kazandırmak üzere yaptığımız görüşmeler neticesinde ilçemize bir yenilik daha ekledik. Yapılan bu çalışmada emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl-İlçe Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS