2 ay önce seçilen yönetim imza ile genel kurula çağrıldı

2 ay önce seçilen yönetim imza ile genel kurula çağrıldı

– KARABÜK Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nurettin Tümen, geçen 1 Mayıs’ta Olağan Genel Kurullarını gerçekleştirdiklerini ancak 37 üyenin imzası alınarak yeniden genel kurul yapılabilmesi için bir süreç başlatıldığını söyledi.

Bülent DİKTEPE/KARABÜK,(DHA) – KARABÜK Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nurettin Tümen, geçen 1 Mayıs’ta Olağan Genel Kurullarını gerçekleştirdiklerini ancak 37 üyenin imzası alınarak yeniden genel kurul yapılabilmesi için bir süreç başlatıldığını söyledi.

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 7’nci Olağan Genel Kurul’u geçen 1 Mayıs’ta yapıldı. Bir restoranda yapılan genel kurulda mevcut başkan Nurettin Tümen 114 oyun 65'ini alarak yeniden başkanlığa seçildi. Seçimlerden 2 ay sonra 37 üyenin imzası alınıp yeniden genel kurula gidilmesi için bir sürece girildi. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nurettin Tümen ve üyeleri basın toplantısı düzenledi.

Tümen şöyle dedi: ‘’Bilindiği üzere Karabük Esnaf Odaları Birliği’mizin Genel Kurul’u yapılalı henüz iki ay olmuştur. Bu kadar kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen bazı muhalif oda başkanı arkadaşlarımız ve daha düne kadar beraber hareket ettiğimiz arkadaşımızın kendi duygularına yenik düşerek ve diğer arkadaşlarla birlikte hareket ederek , noter imzasıyla birliğimizi genel kurula çağırmak istemeleri başkan ve yöneticilerimize yakışmamıştır. Bize ulaşan noter imzalarında ‘’Birliğin iyi yönetilmediği, bazı odalara ayrım yapıldığı, gerekli hizmet ve gayret gösterilmediği‘’ gibi maddeler yer almaktadır. Henüz iki aylık bir süreçte seçilen yeni yönetim kurulumuzun bu kısa zamanda ne yapabileceğini siz değerli yönetici ve esnaflarımızın taktirlerine bırakıyorum. Bu yapılan olayın tamamen siyasi ve bencil duygulardan ileri geldiğini düşünüyorum ve görüyorum. Bu arkadaşlarımızın kişisel hırsları bitene kadar bu seçim sürecinin tekrar etmesi mi gerekecektir? diye de sormak istiyorum. Bizlerin elinde daha geniş imkan olmasına rağmen, bu arkadaşların imza toplayarak bizleri genel kurula getirmeye çalışması , kamuoyu karşısında esnaf ve sanatkarlarımızı rencide edici bir durum olduğundan, bizler asla böyle bir yola başvurulmasını doğru bulmuyoruz. Kaldı ki bu olay iki ay önce yapılmış olan genel kurulumuzda , kendi hür iradeleriyle her iki tarafa da oy vermiş olan genel kurul üyelerimize yapılmış olan bir saygısızlıktır.

Tümen, Tüzük ve yasaya göre genel kurul üyelerinin 4’de 1’i olan 30 imza ile genel kurul isteğinin yapılabildiğini ve kendilerine gelen imza sayısının 37 olduğunu söyleyerek, " Genel Kurul’un olup olmayacağıyla ilgili yönetim kurulu olarak ileri ki günlerde toplanacağız. Yönetim kurulumuzda değerlendirilir. Ret edilirse bağlı bulunduğumuz bakanlığa gider ve bakanlık ona göre değerlendirir. Ansızın böyle bir darbenin yapılması olduğunda olumlu bir düşünce olabilir mi? Olmaz. Olumlu olarak yönetim kurulumuzun bakacağını düşünmüyorum. Bakanlığa gidecektir. Seçim yapılmasında mahsuru yoktur veya 2 aylık bir seçim yapılmıştır. Böyle bir konunun önü açıldığında Türkiye’de herkes böyle 2 ayda bir seçim yapar diye ret edebilir. Büyük bir ihtimalle de bu yönde görüşümüz’’ dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS