AK Partili Konuk: Karaman için anahtar olduk, kapıları açtık 

AK Partili Konuk: Karaman için anahtar olduk, kapıları açtık 

AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, ''Karaman için anahtar olduk kapıları açtık, koçbaşı olduk bürokratik engelleri yıktık.

Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)- AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, ''Karaman için anahtar olduk kapıları açtık, koçbaşı olduk bürokratik engelleri yıktık.''dedi. 

AK Parti Milletvekili Recep Konuk, Karaman Muhtarlar Derneği'nin iftar programına katıldı. Konuk, bu dönem aday olmadığını ancak Karaman ile aynı yolda yürümeye devam edeceğini  belirterek, ''O yol nereye gidiyor? Daha büyük, daha müreffeh, daha zengin, daha güçlü Karaman hedefine. Bu yoldan dönmek yok. Bizim kavlimiz sandığa kadar değil, sonsuza kadar. Recep Konuk ne yapacak diye aklında soru işareti olanlara söyleyeyim. Başlattığım, başlamasına vesile olduğum, peşinde koşturduğum, daha önceki arkadaşlarımızdan devralıp takip ettiğim, Valiliğimizin, Belediyemizin projelerinin takipçisi olmaya devam edeceğim.” dedi. 

Karaman için hem bedenini hem de aklını terletmeye devam edeceğini vurgulayan  Konuk, “Ümit ediyorum ve inanıyorum hemşehrilerimizin huzuruna çıkardığımız üç kardeşimiz de seçilecek. Onların Karaman sevdasını, millet sevdasını yakından bilen biri olarak onların çok koşturacağını, çok çalışacağını biliyorum. Ben de kendi namıma diyorum ki, onlarla birlikte koşmak bizim boynumuzun borcudur. Onlar yorulduğunda onları nefeslendirmek için yükü omuzlamak bizim sorumluluğumuzdur. Sistemimizde milletvekilliğinin iki tane fonksiyonu var. Birincisi yasama ile ilgili fonksiyonları, yani yasama çalışmaları çerçevesinde Meclisteki görevler. İkincisi ve en önemlisi ise seçim bölgesi ve hemşehrileri için kapıları açacak anahtar olmak. Hatta bazen şehrinin ve hemşehrilerinin önünde örülmüş duvarları yıkmak, bariyerleri bertaraf etmek için koçbaşı vazifesi görmek. Recep Konuk olarak vekilliğim süresince Karaman için, hemşehrilerim için anahtar olmaya çalıştım. Koçbaşı olmaktan da çekinmedim. Serbest Bölge, Lojistik Merkezi, Havaalanı, Hızlı Tren, sulama projeleri, turizm yatırımları Karaman için önemliydi, iki vekildik geçen dönem Recep Şeker ile birlikte biz bazısında anahtar olduk, bakanlıkların kapısını açtık, bazısında koçbaşı olduk bürokratik duvarları yıktık. Karaman 24 Haziran’da 3 tane vekil seçecek. Yani Karaman’ın elinde 3 tane anahtar olacak kapıları açmak için. 3 tane koçbaşı olacak engelleri yıkmak için.” diye konuştu.

AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’nin 3 kat büyüdüğünü ve söz dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke haline geldiğini belirten Konuk, Türkiye’nin dört bir yanının bölünmüş yollarla, hızlı trenlerle, köprülerle donatıldığını, kalkınmanın nimetlerini Anadolu ile buluşturmak için öncelikle Karaman olmak üzere tüm Anadolu’da yatırım atağının başlatıldığını kaydetti.

 Konuk, ''Şimdi yapılanların sonucunun alınacağı bir döneme geldik. Türkiye’nin hem üretimini katlayacağı, hem dünya ticaretinden daha çok pay alacağı bir dönemin başlangıcındayız. O nedenle bu seçim son derece önemli. Milletimiz ve hemşehrilerimiz bir karar verecek, ya sonuç alacağız ve dünyaya Türkiye’nin, Türkiye’ye Karaman’ın damgasını vuracağız ya da iddialarımızdan vaz geçip içimize kapanacağız. Ne diyor muhalefet, yatırımları durduralım diyor. Büyümede frene baslım diyor. Biz de diyoruz ki, daha büyük daha güçlü Türkiye, daha müreffeh daha çok üreten Karaman hedefinden vaz geçmek yok.  Ben buradan söylüyorum, Türkiye büyümekten vaz geçemez. Karaman yatırımlara dur diyemez. Dememeli, demeyecek” dedi. 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS