AK Partili Konuk: Verilecek oy, önümüzdeki 5 yılı belirleyecek

AK Partili Konuk: Verilecek oy, önümüzdeki 5 yılı belirleyecek

AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, ''24 Haziran’da verilecek bir oy, sadece bir oydan ibaret değil.

Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)- AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, ''24 Haziran’da verilecek bir oy, sadece bir oydan ibaret değil. Verilecek her oy Türkiye’nin önümüzdeki 5 yılını belirleyecektir.''dedi.

Ak Parti Milletvekili Recep Konuk, partisinin Karaman İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.  Ak Parti'nin Suruç'ta seçim çalışmaları sırasında yapılan saldırıya tepki gösteren Konuk, '' Bu kutlu mücadele devam edecektir. Bu yol büyük Türkiye yoludur, tam bağımsız Türkiye yoludur, sınırlarını muhafaza etmiş, kendisi kalkınmış, mazlumlara da kol kanat germiş Türkiye’nin yoludur, medeniyet merkezi Türkiye’nin yoludur.” dedi.

24 Haziran'da yapılacak seçimle önümüzdeki 5 yılın belirleneceğini hatırlatan Konuk, ''“ ''Önümüzdeki seçime, oylarımızla, yürütmenin başı Cumhurbaşkanımız ile Mecliste yasama faaliyetini yürütecek milletimizi ve hemşehrilerini Ankara’da temsil edecek milletvekillerini belirleyeceğiz. Bir açıdan rahatız çünkü seçimlerden sonra koalisyon pazarlıkları olmayacak. Hükümet kuruldu-kurulmadı kaygısı yaşanmayacak. Yönetim boşluğu olmayacak. Sandıktan çıkan Cumhurbaşkanı hükümet kurarken ilkelerinden, seçim meydanlarında verdiği sözlerden taviz vermek mecburiyetinde kalmayacak. Hükümetin Mecliste oylanması gibi bir uygulama artık olmayacağı için seçilen Cumhurbaşkanı birlikte çalışacağı Bakanları seçerken parti içi dengeler, bölge dengesi gibi siyasetin gerçeği ile işin gereği arasına sıkışmayacak. İşin ve işinin ehli bir hükümetle Türkiye’yi 5 sene idare edecek. Yeni sistemin hükümet yani icrasının özeti kısaca budur. Yeni sistemin bir özelliği daha var belki de en önemli özelliği bu. Bu seçimde milletimiz ilk defa hükümeti kimin kuracağını, Türkiye’yi kimin yöneteceğini doğrudan belirleyecek. O nedenle hepimiz, tüm hemşehrilerim oy verirken Türkiye’yi 5 yıl sırtlayacak bir lider seçeceğini unutmayacak.''diye konuştu.  

Konuk, ''Benim tercihinizi yaparken sizden ricam şudur; siyaseti laf üstüne laf söylemek için değil ,taş üstüne taş koymak için yapanları desteksiz bırakmayın.''dedi.   

Muhalefeti eleştiren Konuk,  ''Yıkmaktan bahsediyorlar, geriye gidişten bahsediyorlar. Onun için, referandumla elde ettiğimiz bu sistemin, bu modelin, bu ülkeye daha çok hizmet edebilmesi için, mutlaka Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı işin başına güçlü bir şekilde taşımamız gerekiyor. ''dedi.  


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS