Z Kütüphane’ye Şehit Ayhan Yıldız İsmi Verildi

Z Kütüphane’ye Şehit Ayhan Yıldız İsmi Verildi

Kars'ta Şehit Polis Ayhan Yıldız'ın isminin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane açılışı yapıldı.

KARS,(DHA)-Kars'ta Şehit Polis Ayhan Yıldız'ın isminin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane açılışı yapıldı.

    2008 yılında göreve giderken trafik kazasında şehit olan Ardahanlı Şehit Polis Ayhan Yıldız'ın isminin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane açılışı Vali Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve şehit polisin annesi tarafından gerçekleştirildi.

    Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında 81 ilde Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulmuş, Kars Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen Kars Harakani Anadolu Lisesi'nde Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane) yapımı tamamlanarak düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine sunuldu.

    Vali Rahmi Doğan, Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun,kütüphaneye ismi verilen Şehit Polis Ayhan Yıldız'ın annesi, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Açılış programında İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yapılan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında tüm şehitlerimiz ve kütüphaneye ismi verilen Şehit Polis Ayhan Yıldız'a yapılan dualar sonrasında sırasıyla, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve Kars Valisi Rahmi Doğan'ın yaptığı konuşmalar sonrasında kütüphanenin açılış kurdelası kesilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

    Vali Rahmi Doğan törende yaptığı konuşmasında, "Çocuklarımızın yetiştirilebilmesi, iyi bir geleceğe hazırlanabilmesi için devlet olarak, millet olarak, veli olarak ve eğitim camiası olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Geçmişten günümüze doğru geldiğimizde Türkiye’de eğitimin kalitesinin nereden nereye geldiğini görebiliyoruz. Altyapı olarak eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Kars geneline bakıldığında bu anlamda ciddi bir şekilde altyapı eksikliğimizin olmadığı da aşikardır. Bu alanlardan çıkacak çocuklarımız bizlerin geleceği olduğu için altyapıya önem vermemiz, geliştirmemiz ve korumamız lazım. Burada önemli olan eğitimin kalitesinin artmasıdır ve bu yöndeki çalışmalar da inanıyoruz ki çocuklarımızda başarı oranına doğrudan etki edecektir."

    Zenginleştirilmiş kütüphaneyi gezen Vali Doğan ve beraberindekiler öğrencilerle bir süre sohbet ederek, onlara bu hizmetlerden en güzel şekli ile faydalanması gerektiklerini ve topluma, ülkeye daha yararlı bireyler olmaları nasihatlerinde bulunarak, öğrencilere ileride olmak istedikleri meslek dallarını sorması ile son buldu.


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS