MHP’li üyeler, Çakıroğlu’nun isminin parka verilmesini talep etti

 MHP’li üyeler, Çakıroğlu’nun isminin parka verilmesini talep etti

KAYSERİ’nin Talas ilçesi Belediye Meclis Üyeleri, Ege Üniversitesi’nde 3 yıl önce bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin bir parka verilmesini talep etti.

Cafer ZENGİN/KAYSERİ, (DHA)-KAYSERİ’nin Talas ilçesi Belediye Meclis Üyeleri, Ege Üniversitesi’nde 3 yıl önce bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin bir parka verilmesini talep etti.

Meclis Üyesi Abdullah Çelebi, “Eğer talebimiz değerlendirilirse bu durum terör örgütleri ile yapılan mücadelede Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması çabası içindeki siviller açısından moral güç olacaktır” dedi. Ege Üniversitesi'nde (EÜ) 2015 yılında çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3’üncü yılında mezarı başında anılıyor. Çakıroğlu’nun adının Kayseri’de yaşatılmasını isteyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Talas Belediye Meclis Üyeleri, bu konuda belediye başkanlığına talepte bulundu. Çakıroğlu isminin Talas’ta bir parka verilmesini talep ettiklerini ifade eden Meclis Üyelerinden Abdullah Çelebi, “İzmir’de 20 Şubat 2015 tarihinde PKK'nın gençlik yapılanması yasa dışı YDG-H üyesi öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülen 24 yaşındaki Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Talas’ta uygun görülecek bir parka verilmesini talep ettik.  Ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adının Talas’ımızda yaşatılması için hazırladığımız teklifi de Talas Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim ettik. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz. İnşallah talebimiz değerlendirilir ve konu meclis gündemine gelir. Eğer talebimiz değerlendirilirse bu durum terör örgütleri ile yapılan mücadelede Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması çabası içindeki siviller açısından moral güç olacaktır” dedi.


FOTOĞRAFLI


 


 


 


 


 


 


 


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS