AGÜ'de Erciyes'teki yatırımların sürdürülebilirliği anlatıldı

AGÜ'de Erciyes'teki yatırımların sürdürülebilirliği anlatıldı

KAYSERİ Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik konulu panelde Erciyes’te yapılan yatırımların devamı konusunda öğrencilere deneyimlerini paylaştı.

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik konulu panelde Erciyes’te yapılan yatırımların devamı konusunda öğrencilere deneyimlerini paylaştı.

Akademisyen, uzman ve sektör temsilcilerinin konuşmacı olarak katılım gösterdiği buluşma, AGÜ Sümer Kampüsü’nde bulunan konferans salonunda gerçekleştirildi. Panelde konuşan Cıngı, “Şehrin, canlanması, ilerlemesi ve sürdürülebilir ekonomik faaliyetlerinin katlanarak artması için belediyemiz Erciyes’e büyük bir yatırım yaparak uluslararası standartlarda bir kayak merkezi oluşturdu. Türkiye’deki kayak turizminin geri kalmışlığına bir reaksiyon olarak Erciyes Dağı bir master plan eşliğinde geliştirildi. Yaklaşık 5 yıl süren masa başı çalışmaları neticesinde projenin sürdürülebilirliğini sağlayacak faktörlerin posizyonlandırılması yabancı danışmanlar ve bilgili insanlar tarafından yapıldı. Erciyes’teki bu yatırımların sürdürülebilirliği Türkiye’nin ilk ve tek dağ yönetim şirketi olan Erciyes AŞ tarafından profesyonel bir anlayışla sağlanıyor. Şirketimiz Erciyes Master Plan’ın sürdürülebilirliğinin en büyük unsuru. Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren uygulayacağımız işletme politikalarında sürekliliği ön planda tutuyoruz ve karar aldıktan sonra da onu devamlı uyguluyoruz. Bu yüzden Erciyes Dağı uluslararası bir kayak merkezi olmaya ancak hak kazanabildi ”ifadelerini kullandı.  Sözlerini sürdüren Cıngı şöyle konuştu:

 "Bir kayak merkezinin işletilmesi yapılmasından daha büyük bir problem. Daha fazla kaynak gerektiriyor. Pistleri açılması, hazırlanması her gece bir sonraki gün gelecek kayakçının hizmetine sunulması, kayak esnasında düşen kalkan insanlara yardım edilip sağlık hizmeti verilmesi, bunun yanında kayak yapan insanların yeme, içme gibi bir takım tabii ihtiyaçların karşılanması gibi sayılabilecek birçok unsur yapmaktan çok daha maliyetli bir süreç; bu yüzden kayak merkezi yapmaktan çok sürdürülebilirliğini sağlamak çok önemli."

FOTOLU

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS