Aşık Seyrani anısına Erciyes'e zirve tırmanışı

Aşık Seyrani anısına Erciyes'e zirve tırmanışı

  DEVELİ Belediyesi tarafından düzenlenen, 36'ncı Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Erciyes Dağı'na zirve tırmanışı gerçekleştirildi.

DEVELİ (Kayseri), (DHA)-  DEVELİ Belediyesi tarafından düzenlenen, 36'ncı Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Erciyes Dağı'na zirve tırmanışı gerçekleştirildi.

Develi Belediyesi'nin 2-4 Ağustos tarihleri arasında  düzenleyeceği, ' 36'ncı Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali' kapsamında, Âşık Seyrani anısına 50 kişilik dağcı ekibi, Erciyes Dağı'na zirve tırmanışı gerçekleştirdi. Belediye binası önünde toplanan dağcı ekibi otobüslerle Erciyes'e götürüldü. Tekir Yaylası'nda  başlayan tırmanış etkinliği 6 saat sürdü.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yaptığı açıklamada, "36'ncı Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, ilk kez Aşık Seyrani anısına Erciyes zirve tırmanışı gerçekleştirdik. Zirve tırmanışına 50 doğa tutkunu kardeşimiz katıldı. Organizasyonu düzenlemekten ve başarılı bir şekilde bitirmekten dolayı çok memnunuz. İnşallah bunu geleneksel hale getireceğiz. Katılan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS