Avrupa Biyoteknoloji Derneği Genelbaşkanlığına   Prof.Dr. Munis Dündar oy birliğiyle seçildi

Avrupa Biyoteknoloji Derneği Genelbaşkanlığına   Prof.Dr. Munis Dündar oy birliğiyle seçildi

Oktay ENSARİ/KAYSERİ (dha)-AVRUPA  Biyoteknoloji 2018  Kongresi bu sene 26-28 Nisan tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlendi.

Oktay ENSARİ/KAYSERİ (dha)-AVRUPA  Biyoteknoloji 2018  Kongresi bu sene 26-28 Nisan tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlendi.  ERÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr Munis Dündar Kongre ve dernek başkanlığını yürüttü. Dündar , kongrenin sonunda yapılan oylamayla yeniden başkanlığa getirildi


 Kongre 45 ülkenin katılımcısıyla gerçekleşti. Kongre katılımcıları arasında Türk Bilim İnsanlarının anlamlı sayıda olmaları dikkat çekti. Ayrıca Türk akademisyenleri bilimsel sunuları ile Avrupa Biyoteknoloji Derneği’nin ödüllerine sahip oldular. Prof.Dr.Munis Dündar; Biyoteknoloji Kongresine katılan anlamlı sayıdaki Türk katılımcısının olması ve ödülleri alması, potansiyel olarak ülkemizin bilimsel göstergesini işaret ettiğini, gelecek on yıllarda Türk Bilim İnsanlarının geleceğin bilimi olan Biyoteknolojide önemli rol oynayacağını ifade etti. Yunanistan’nın başkenti  Atina'da kongrenin son gününde yapılan  Avrupa Biyoteknoloji Derneği Genel Kurulunda  Prof.Dr. Munis Dündar oy birliği ve tek aday olarak yeniden 4.kez  2018-2019 dönemi için Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanlığı’na seçildi.  2011 yılından itibaren başkanlığını yürüten Prof.Dr.Dündar  yeniden başkan seçilmesinden  dolayı  '' Ülkem ve kendi adıma gurur duyuyorum''dedi. Prof.Dündar,  Biyoteknoloji Türkiye’de en önemli sektörlerden biri olması gerektiğini, ülkemizin genç ve dinamik eğitimli insanların bu sektöre yönlendirilmesi ile Türkiye’nin Dünyanın önde gelen Biyoteknoloji ülkeleri arasında olabileceğini işaret etti.
Yeni seçilen Avrupa Biyoteknoloji Derneği’nin 2018-2019 yılları yeni yönetim kurulu şu isim v e ülkelerden  oluştu:   Munis  Dündar, Başkan (Türkiye), Kevan MA Gartlan, Başkan Yardımcısı, (Birleşik Krallık), Oscar Vicente, Genel Sekreter ( İspanya), Tommaso Beccari, Muhasip,( İtalya) üyeler : Gary Henehan, (İrlanda), Mark Nutrijien,  (Hollanda),Anita Slavica, (Hırvatistan),  Juraj Krajcovic, (Slovakya),Ivana Marova,  (Çekya), Dana Topaloaga,( Romanya)


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS