Başkan Akay, " İşimize sahip olduğumuz çiftçimizle gösterdik

Başkan Akay, " İşimize sahip olduğumuz çiftçimizle gösterdik

KAYSERİ Şeker, Şeker fabrikalarının özelleştirme ihalelerine Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir İllerinden temsilci ve Yönetim Kurulları ile tam kadro katılarak Şeker Pancarı çiftçisinin şeker pancarı tarımına, şeker fabrikalarına, işine ne kadar sahiplendiğini bir kez daha gösterdi.

KAYSERİ(DHA) - KAYSERİ Şeker, Şeker fabrikalarının özelleştirme ihalelerine Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir İllerinden temsilci ve Yönetim Kurulları ile tam kadro katılarak Şeker Pancarı çiftçisinin şeker pancarı tarımına, şeker fabrikalarına, işine ne kadar sahiplendiğini bir kez daha gösterdi.


Kayseri Şeker’in şeker sektörünün tek temsilcisi ve kalabalık gurup ile katılarak ihaleleri büyük coşku ve heyecan ile takip etmesi, yatırımcı firmalar ve sektör temsilcileri tarafından büyük takdir topladı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Afyon, Burdur ve Elbistan fabrikalarının yapılan ihaleleri sonrası Kayseri Şeker adına açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, "Özelleştirme İhaleleri sonrasında sektöre yeni firmalar katılmışlardır. Biz her zaman şu anlayış içerisindeyiz ve bunu sürekli ifade ediyoruz. Bu şeker fabrikaları Türkiye'nin önemli, stratejik kuruluşlarıdır. Şeker sektörü stratejik bir sektör ve şeker fabrikaları bölgelerindeki çiftçilerin geçimini sağlama konusunda çok önemli rol üstlenen fabrikalardır. Dolayısıyla bu fabrikaların mutlaka yaşaması ve yaşatılması gerekir. İhaleyi alan firmalar da ümit ediyorum bu anlayış içerisinde hareket edeceklerdir. Biz en azından böyle olmasını temenni ediyoruz ve bu konuda da tamamen karşılıksız olarak onlara yardımcı olmak anlayışı içerisindeyiz" dedi.


Akay, " Biz özelleştirme ihalelerine, Yönetim Kurulu üyelerimiz, Genel Müdürümüz, Genel Müdür yardımcılarımız, Fabrikalarımızdaki diğer yöneticilerimiz, İştiraklerimizin yöneticileri, Bölge Müdürlerimiz, Sendika Başkanımız, Kayseri Şeker olarak çiftçimiz adına katılıyoruz. Arkadaşlarımız, Bu ihale sürecini takip etmek için Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir İllerinden Ankara’ya kadar gelerek Kayseri şeker çiftçisinin ve yönetiminin, Kurumuna, şeker pancarına, fabrikasına, işine ne kadar sahiplendiğini gösterdiler." diye konuştu.


Geçtiğimiz günler yapılan ihale ile Kayseri Şeker Bünyesine katılan Turhal şeker fabrikası ile ilgili açıklama yapan Başkan Akay, " Kayseri Şeker olarak bünyemize kattığımız Turhal Şeker Fabrikası, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulmuş çok önemli fabrikadır. O bizim için oldukça önemli bir adım olduğu inancındayım. Hem Kayseri'nin hem de Turhal bölge çiftçisinin bundan kazançlı çıktığı inancımı daha önce de ifade etmiştim. Bu inanç çerçevesinde ihale onaylandıktan sonra biz orada hızlı bir çalışma sürecini başlatacağız ve bölge çiftçimize İnşallah Kayseri Şeker’in çiftçisine sağlamış olunan hizmetleri oraya da götüreceğiz. Şeker Sektörü bizimle tatlanıyor bizimle tatlanmaya da devam edecek. Biz daha fazla tatlanması için elimizden geleni yapacağız dedi.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS