Başkan Akay’dan Zeytin Dalı  Harekatı’na ilişkin açıklama

Başkan Akay’dan Zeytin Dalı  Harekatı’na ilişkin açıklama

KAYSERİ Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Zeytin Dalı  Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı.

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Zeytin Dalı  Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı.  Akay, "Afrin bizim güney bölgemizde, Türkiye’nin güvenliği açısından önemli bir noktadır" dedi.


Başkan Akay, ülkeyi tehdit eden terör faaliyetlerinin Afrin'de  yapılandığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Devletimiz de tabi daha önce Cerablus’ta, Fırat Kalkanı’nda yapmış olduğu gibi Afrin’de terörist yapıyı tamamen temizleyecek bir girişimde bulundu.  Askerlerimiz, ordumuz bir şekilde oraya müdahale ediyor. Bu Türkiye açısından, uluslararası hukuk açısından baktığımızda Türkiye’nin en doğal hakkı. Ülkemizin, devletimizin, milletimizin güvenliğini sağlamak bizim en doğal hakkımız. Ben orada bu kış şartlarında tüm fedakârlıklarını ortaya koyarak çarpışan orayı ülkemiz adına temizleyen Mehmetçiklerimize şükranlarımı sunuyorum. Onların Allah yardımcıları olsun. Kolay bir iş değil. Biz hepimiz sıcak evimizde, iş yerlerimizde otururken onlar bu zor kış şartlarında zorluk içerisinde bu çatışmaları sürdürüyorlar. İnşallah inanıyoruz ki şu anda gelen bilgiler çerçevesinde oldukça başarılı bir ilerleme oluyor. Başarıyla da sonuçlanmasını bekliyoruz"


 Burseya Dağı’na Türk Bayrağının dikilmesinin önemine değinen başkan Akay, "Bayrağımızın dikilmesi bizim için çok anlamlı ve gurur vericiydi. O bölgenin temizleninceye kadar bu operasyonun sürdürülmesini bekliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Gazilerimize şifa diliyoruz. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Ailelerine ve bütün milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum'' dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS