Başkan Çelik: "Bu şehir hepimizin"

Başkan Çelik: "Bu şehir hepimizin"

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  Kayseri için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ederek, "Bu şehri ve şehrin ekonomisini büyütmek istiyorsak hep beraber gayret göstermemiz lazım” dedi.

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  Kayseri için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ederek, "Bu şehri ve şehrin ekonomisini büyütmek istiyorsak hep beraber gayret göstermemiz lazım” dedi.

KTO  Temmuz ayı  meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  meclis toplantısından belediyenin yatırımları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Şehrin büyümesi için herkese görev düştüğünü ifade eden Başkan Çelik, “Bu şehri ve şehrin ekonomisini büyütmek istiyorsak hep beraber gayret göstermemiz lazım. Bu şehrin bölgesel bir cazibe merkezi olması için herkese görev düşüyor. Kayseri’nin her alanda cazibe merkezi olması gerekiyor. Dünyanın her yerinde şehrimizi anlatıyoruz. Geçen yıl Rusya ile yaptığımız çalışma sonucu her hafta Rusya’dan turist geldi. İnşallah bu yıl da Ukrayna’dan turist gelecek” diye konuştu. Kayseri’nin bölgesel cazibe merkezi olduğunu ifade eden Mustafa Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü

 “Kayserililer olarak övünülecek bir ticari ve sanayi geçmişimiz var. Yeni bir atılım yapma zamanımız geldi. Bu anlamda kaybedecek zamanımız yok. ekonomi kabuk değiştirdi. Paradan para kazanma devri geçti. Toptancı ve ara toptancı kalktı. E- Ticaret gerçeği ile karşı karşıyayız. Bu gelişmelere ayak uydurmak zorundayız. Yeni sektörler bulalım, yeni pazarlar arayalım, bir araya gelme kültürünü yeniden kazanalım. 6 bin yıllık ticari geçmişimize yakışır yeni bir ivmeyi yakalayalım. Bu konuda belediye olarak biz hazırız.”

Birlikte çalışmanın önemine  de vurgu yapan Başkan Çelik, " Büyükşehir Belediyesi olarak Kayseri için elbirliğine hazırız. Birlikte yeni OSB alanları planlayalım, savunma sanayi kümelenmesi konusunda bir araya gelelim, Kayseri’nin tanıtımında birlikte çalışmaya devam edelim, teknolojinin yoğun olduğu yeni sektörler araştıralım, yeni satış teknikleri geliştirelim ve e- ticarete ağırlık verelim. Tüm bunlarla ilgili kol kola girelim. Bizden istediğiniz ne varsa karşılamaya hazırız” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS