Başkan Çelik'ten görsel brifing

Başkan Çelik'ten görsel brifing

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’deki basın yayın kuruluşlarının katılımıyla yapılan  yatırımlarla ilgili görsel brifing gerçekleştirdi.

KAYSERİ, (DHA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’deki basın yayın kuruluşlarının katılımıyla yapılan  yatırımlarla ilgili görsel brifing gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi önünde başlayan görsel brifingde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Çelik, 3,5 yılda Yapı Kontrol Daire Başkanlığı’nın yaptığı yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Tüm ilçelere ve iki mahalleye olmak üzere 18 sosyal yaşam merkezi, 6’sı okul olmak üzere 14 ayrı kamu binası, Türkiye’de ilk olan mini terminaller, iki kütüphane gibi yatırımları anlatan Başkan Çelik, “Bu yatırımların 1/10’u bir seçim döneminde yapılsa başarı sayılır. Şükürler olsun ki biz 3,5 yılda yaptık. Bir taraftan projeleri tamamlarken bir taraftan da yeni temeller atıyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi, kanser hastaları için Hospice, Erciyes Üniversitesi ile yapılan protokol doğrultusunda kapsamlı bir kütüphane kompleksi, İncesu Kütüphanesi gibi yatırımların temellerini atacağız. Yapı Kontrol Daire Başkanlığımızın yanı sıra alt yapı şirketimiz KASKİ yüzlerce noktada çalışıyor. Kırsal Hizmetler ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlıklarımız ilçelerimize yatırım ve hizmet götürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığımızın onlarca projesi devam ediyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’in görsel brifinginin ilk durağı Yoğunburç’taki Mini Terminal oldu. Yoğunburç’un yanı sıra Talas, Erkilet, Fuzuli, Beyazşehir ve Belsin’de mini terminaller yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik, binaların tamamlandığını ve şehirlerarası otobüs firmalarına bu tesislerde yer vereceklerini belirtti. Şehirlerarası otobüs firmalarının servis taşımacılığını da Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağını ifade eden Başkan Çelik, böylece kaynak israfını önleyeceklerini söyledi. Başkan Çelik, mini terminallerde firmaların bankoları, elektrik-su-doğalgaz tahsilat noktaları, PTT, bankaların bankamatikleri ve Kent Ekmek’in satış ofisinin olacağını da belirtti ve 6 adet mini terminal binasının çevre düzenlemeleriyle birlikte 2,2 milyon TL’ye mal olacağını kaydetti.

Başkan Mustafa Çelik, görsel brifing kapsamında Büyükşehir Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi binasını da basın mensuplarına gezdirdi. Büyük ölçüde tamamlanan binanın iç donanımının yapıldığını ifade eden Başkan Çelik, “Bir tarafta mesleği olmayan ve iş arayan kitle var. Diğer yanda ise iş alemi nitelikli eleman arıyor. Meslek Akademisi ile iş aleminin istediği nitelikli elemanı yetiştireceğiz. Burada 6 ayrı sektörde ve 20 branşta eğitim verilecek. Mesleki Sınav Merkezi ise AB müktesebatı gereği mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenlerin sınavlarını gerçekleştirecek. Bu sınavı akredite olmuş kuruluşlar yapabiliyor. Biz de ilk aşamada 12 alanda mesleki yeterlilik belgesi vereceğiz. Bu sayıda daha sonra artacak. 3 bin 450 metrekare inşaat alanına sahip tesisimiz iç donanımı ile birlikte 5,5 milyon TL’ye mal oluyor” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’in yaptığı görsel brifingin bir sonraki durağı Talas-Bahçelievler Mahallesi’nde yapılan Sosyal Yaşam Merkezi oldu. Başkan Çelik’e burada Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli de katıldı. Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, Talas’ın nezih bir tesise kavuştuğunu belirtti ve Başkan Çelik’e teşekkür etti. Tesisleri basın mensupları ile gezen Başkan Çelik, kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı iki yüzme havuzu, yine kadınlar ve erkekler için ikişer adet fitness salonu, KAYMEK atölyeleri gibi birimlerin bulunduğu tesisin beş yıldızlı kalitede olduğunu söyledi. Başkan Çelik, tesiste anne ve babaların tesisten yararlanırken çocuklarını emanet edeceği kreş ve KAYTUR lezzetlerinin sunulacağı cafenin de yer aldığını söyledi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, görsel brifingin sonunda Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı ile Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımların toplam tutarının 310 milyon TL olduğunu söyledi. 

FOTOLU

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS