Büyükşehir Bilim Merkezinde Kanlı ay tutulması izlendi

Büyükşehir Bilim Merkezinde Kanlı ay tutulması izlendi

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 'Kanlı Ay tutulmasını' Bilim Merkezi'nde, vatandaşlarla birlikte izledi.

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 'Kanlı Ay tutulmasını' Bilim Merkezi'nde, vatandaşlarla birlikte izledi.


Kanlı Ay Tutulması için Büyükşehir Belediyesi  hesabından 'Ay tutulması' video paylaşım sitesi YouTube üzerinden de  canlı yayınlandı. 21'nci yüzyılın en uzun ay tutulması olarak nitelendirilen 'Kanlı Ay' tutulmasını bilimsel olarak izlemek isteyenler vatandaşlar Kayseri Bilim Merkezi’nde bir araya geldi.  Bilim Merkezi’nin Türkiye’deki en kapsamlı merkezi olduğunu söyleyen Başkan Çelik, "Merkezimizi geçen yıl 160 bin kişi ziyaret etti. Bilimsel aktivitelere de 30 binden fazla öğrencinin katıldı. Özel platform kurularak takip ettiğimiz ay tutulmasını YouTube üzerinden canlı yayınlandık. 5 binden kişi canlı yayını takip etti" dedi. Bilim Merkezi’ndeki Kanlı Ay Tutulması programında aydaki değişimler uzman eğitimciler tarafından aşama aşama anlatıldı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS