CHP'li Orhan, " Hileli ürün satan lokanta ve firmaların ruhsatları iptal edilmeli"

CHP'li Orhan, " Hileli ürün satan lokanta ve firmaların ruhsatları iptal edilmeli"

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, hileli gıda üretip  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak gıda işi yapanların ruhsatlarının iptal edilmesini ve hileli gıdalar yapan kişilerin ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

KAYSERİ, (DHA) - CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, hileli gıda üretip  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak gıda işi yapanların ruhsatlarının iptal edilmesini ve hileli gıdalar yapan kişilerin ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.


CHP’li Orhan geçtiğimiz gün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen firmaların açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada  “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 firmaya ait 282 parti ürün açıklandı. Kayseri’de 12 firmanın ayıplı mal satanların arasında tanıdık lokanta ve restoranlarda dana eti yerine tek tırnaklı et tespit edildiği ortaya çıktı. İlgili kurumlar, bu firmaların ruhsatlarını iptal etmeli" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS