Doğa yürüyüşü sonrası Kızılay'a kan desteği

Doğa yürüyüşü sonrası Kızılay'a kan desteği

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen “Her Adım Bir Hayat” sloganlı doğa yürüyüşü sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve doğaseverler kurulan stantta Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Turan-Bağpınar yürüyüşüne katılanlar Kızılay’ın yürüyüş alanında kurduğu çadırlarda kan bağışı yaptılar. Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kan bağışında bulundu. Etkinlikte 4 saat içerisinde Kızılay’a 200 ünitenin üzerinde kan bağışı yapılarak bugüne kadar bir etkinlikte yapılan en fazla kan bağışı rekoru kırılmış oldu.

Spor A.Ş.’nin sadece katılanların değil katılmayanların da sağlığına olumlu katkı veren Turan-Bağpınar parkurundaki yürüyüşü sonrası katılımcılar toplu halde spor yaptılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, böylesine özel bir etkinliğe katılan herkesi tebrik etti. Başkan Çelik, sosyal ve kültürel anlamda yapılan etkinlikler gibi sportif anlamda da yapılan etkinliklerle insana yatırıma öncelik vermeye devam ettiklerini ifade ederek, “Bugünlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın da sıkça bahsettiği gibi gönül belediyeciliğini slogan halinden çıkartıp eylem haline dönüştürüyoruz. Spor, sağlık, doğal güzellik ve ailecek kaliteli vakit geçirmek burada. Bütün güzelliklerin hepsini bir arada yapabilmek elhamdülillah sizler sayesinde nasip oluyor. Geçen sene yaptığı etkinliklerle Spor A.Ş’miz 500 bin kişiye ulaştı. Bu sene bu sayıyı geçeceğiz. Bu sene yaptığımız farklı bir şey daha var. O da ne her yaptığımız sportif faaliyetine sosyal sorumluluk yüklüyoruz. Ve sayenizde bugün Kayseri’de bir rekor kırıyoruz. Bir etkinlikte en fazla kan bağışı yapılma rekorunu sizlerin sayesinde kırmış oluyoruz” dedi.

Spor A.Ş’nin anlamlı etkinliklerinin de devam edeceğini ifade eden Başkan Çelik özel çocuklarla yapılan doğa kampının önümüzdeki günlerde sevgi evlerindeki çocuklarla devam edeceğini söyledi.

FOTOLU

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS