Erciyes Teknopark elektronik kümesi kurulumu tamamlandı

Erciyes Teknopark elektronik kümesi kurulumu tamamlandı

ERCİYES Teknopark, bünyesindeki firmaların altyapılarını güçlendirmek, ihracat kapasitelerini ve ticari etkinliklerini arttırmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark, bünyesindeki firmaların altyapılarını güçlendirmek, ihracat kapasitelerini ve ticari etkinliklerini arttırmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda Ekonomi Bakanlığı UR-GE desteği kapsamında Erciyes Teknopark Elektronik Kümesi kurulumu tamamlandı.


Erciyes Teknopark Elektronik Kümesi projesinin amacı ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan, "Erciyes Teknopark A.Ş. yönetici şirket çatısı altında farklı sektörlerden 210’un üzerinde Ar-Ge firması faaliyet göstermektedir. Firmaların sektörel dağılımları incelenmiş, elektronik alanında doğal bir kümelenmenin gelişimi dikkatleri çekmiş ve elektronik alanında resmi küme faaliyetlerine başlanmasına karar verilmiştir. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar ve bu firmaların geliştirdiği ürünler incelendiğinde alınan destek ile hızlı büyüme gösterecekleri, uluslararası pazarlara açılabilecekleri ve cari açığın kapatılması için destek sağlanabileceği ön görülmektedir" ifadelerini kullandı.


Projenin amaçlarını anlatan Doğan, "Erciyes Teknopark Elektronik Kümesi projesinin amacı, Teknopark’ta elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmaların kümelenmesini sağlamak, eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ortak ihtiyaçları karşılamaktır. Ayrıca küme üyesi firmaların yurtdışı pazarlara erişmelerini hızlandırmak, firmaların ürünlerinin yurtdışı pazarlarına açılmasını sağlayarak yurtdışında benzer sektörlerde faaliyet gösteren şirketler ile teknik ve ticari işbirliği geliştirmektir. Nihai olarak Erciyes Teknopark çatısı altında faaliyet gösteren ve kurulan elektronik kümesine üye olan firmalar tarafından yapılan ihracatın yüksek oranda artması ve sürdürülebilir ihracatın geliştirilmesi amaçlanmaktadır" diye konuştu.


FOTOLU


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS