ERÜ öğrencileri Çanakkale'ye uğurlandı

ERÜ öğrencileri Çanakkale'ye uğurlandı

ERCİYES Üniversitesi’nde “Vatan Sevgisi ve Milli Şuur” projesi kapsamında öğrencilerini Çanakkale’ye götürmeye devam ediyor.

KAYSERİ, (DHA)- ERCİYES Üniversitesi’nde “Vatan Sevgisi ve Milli Şuur” projesi kapsamında öğrencilerini Çanakkale’ye götürmeye devam ediyor.


50 öğrenciden oluşan ilk kafile, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ile Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk tarafından Çanakkale’ye uğurlandı. Üniversitenin Sabancı Nizamiyesi önünde gerçekleştirilen uğurlamada konuşan Okutman Ahmet Nedim Kilci, 5 gün sürecek tur kapsamında öğrencilerin Bursa, Edirne, Çanakkale ve Ankara’yı ziyaret edeceklerini söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız da, Çanakkale Zaferi’nin dünyaya örnek olan bir zafer olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yıldız, “Öğrencilerimizin milli kültür ve şuurunu artırmak için her yıl olduğu gibi öğrencilerimizin bir kısmını Çanakkale’ye uğurluyoruz. Orada eminim ki, şuanda içinde bulundukları ruh halinden çok daha farklı bir atmosferde olacaklardır. Ümit ettiklerinin çok ötesinde bir milli şuur, milli bilinç kazanmış olarak üniversitemize döneceklerdir” dedi.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS