kayseri haberleri

ERÜ Rektörü Çalış’a ziyaretler sürüyor

ERÜ Rektörü Çalış’a ziyaretler sürüyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış’a ziyaretler sürüyor.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’a yeni görevinde başarılar dileyen belediye başkanları, Erciyes Üniversitesi’nin Kayseri’nin ve Türkiye’nin önemli değerlerinden biri olduğunu kaydederek, üniversite ile her alanda işbirliğini sürdüreceklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, ilçe kaymakamı ve belediye başkanlarının gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rektör Çalış, Erciyes Üniversitesi’nin büyüyüp gelişmesinde Kayseri’de yerel yönetimlerin önemli katkısı olduğunu dile getirdi ve bu katkılarla üniversitesinin her geçen yıl daha çok gelişip büyüdüğünü söyledi. Ziyaretin sonunda ERÜ Rektörü Çalış ve misafirleri toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYSERİ OSB BAŞKANI NURSAÇAN'DAN ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ'A ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette ERÜ Rektörü Çalış’a yeni görevinde başarılar dileyen Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nursaçan, Kayserili sanayiciler olarak Erciyes Üniversitesi ile iyi bir işbirliği halinde olduklarını, Rektör Prof. Dr. Çalış ile mevcut işbirliğini artırarak sürdüreceklerini söyledi. ERÜ Rektörü Çalış ise, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’a ziyaretinde dolayı teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Çalış, Türkiye’de 10 Araştırma Üniversitesi’nden biri olan Erciyes Üniversitesi’nin araştırma kimliğinin daha çok Ar-Ge çalışması gerektirdiğini ve bunun da ancak Teknopark’ta sanayicilerle daha çok ortak proje üretmekle mümkün olabileceğini kaydetti.

FOTOLU

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS