Genç KAYMEK'te izci sayısı 3 bin 600'e ulaştı

Genç KAYMEK'te izci sayısı 3 bin 600'e ulaştı

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri geleceğe hazırlamak için sürdüğü projelerden birisi olan Genç KAYMEK'te izci sayısı 3 bin 600'e ulaştı.

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri geleceğe hazırlamak için sürdüğü projelerden birisi olan Genç KAYMEK'te izci sayısı 3 bin 600'e ulaştı.


Genç KAYMEK’in izci sayısı 3 bin 600’e ulaştı. Kış boyunca ünite çalışmaları ve hafta sonu kampları yapan Genç KAYMEK İzci Grubu, yaz süresince de Sarımsaklı Barajı bölgesinde kamp yapıyor. 30 Haziran’da başlayan ve 6’şar günlük periyotlarla devam eden izci kampları 15 Ağustos’a kadar sürecek. İzciler, kamp sonunda milli kamplara katılma hakkı da kazanacaklar.  Genç KAYMEK izcileri kampta;  atıcılık, okçuluk, kişisel gelişim parkurları, dağcılık, telsiz kullanımı, bisiklet, temel afet bilinci, temel yangın bilgisi gibi eğitimlerden geçiyor.


3 bin 600 lisanslı izcisi bulunan Genç KAYMEK’in yaz okulu programında ise geleneksel çocuk oyunlarından, okçuluğa, survivor parkurlarından paintbaalla kadar pek çok etkinlik yer alıyor.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS