İl Müftülüğü "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı" düzenledi

İl Müftülüğü "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı" düzenledi

  İL Müftülüğü tarafından organize edilen “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı” Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

KAYSERİ, (DHA) -  İL Müftülüğü tarafından organize edilen “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı” Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.


İl Müftülüğünün düzenlediği programa, Ayasofya Camii İmam Hatibi Mahmut Toptaş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Koç, TİDEF Genel Başkanı Mustafa Yelek, Diyanet İşleri Başkanlığı Manisa Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hüseyin Öresin, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkanı Şaban Karaköse; Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Abdulkadir Kabdan, İl Müftü Yardımcıları Atıf Akşit, Mehmet İzci, Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, Hacılar İlçe Müftüsü Mehmet Özbek, İncesu İlçe Müftüsü Ali Bingöl, Kocasinan İlçe Müftü Vekili Mahmut Ceyhan, Akkışla İlçe Müftüsü Abdullah Korkut, ve bu ilçelerdeki B ve C gurubu camilerde görev yapan imam hatipler katıldı.


Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayankonferansın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Şahin Güven, “TİDEF’in organize ettiği bu programda emeği geçen bütün hocalarımıza teşekkür ediyorum. 2 gün boyunca Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni bu programa tahsis eden Abdulkadir Kabdan hocama, aynı zamanda İl Müftü yardımlarına ve İlçe Müftülerine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler, yalnızca cami içerisinde değil, cami dışında da faaliyetlerde bulunmak durumundayız. Son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı, cami dışındaki faaliyetlere fazlasıyla önem vermeye başladı. Hastanelerde manevi rehberlerimiz, KYK yurtlarında yine gençlere rehberlik yapmak üzere Hocalarımız var elhamdülillah.Bu iki günlük programın, hayırlar getirmesini ve çalışmalarımıza ivme katmasını temenni ediyorum”diye konuştu.


FOTOLU


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS