Kayseri'de 'Hububat Ticaret Merkezi  arsasının yeri belirlendi

Kayseri'de 'Hububat Ticaret Merkezi  arsasının yeri belirlendi

KAYSERİ, (DHA- KAYSERİ Ticaret Borsasının (KTB) projelerinden biri olan 'Hububat Ticaret Merkezi' arsanın yeri belirlendi.

KAYSERİ, (DHA- KAYSERİ Ticaret Borsasının (KTB) projelerinden biri olan 'Hububat Ticaret Merkezi' arsanın yeri belirlendi. Hububat Ticaret Merkezi projesi  için TOKİ’de ihaleye katıldıklarını ifade eden KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, “ Yapılan ihaleyi kazandık ve arsamızı almış olduk. Artık kolları sıvayıp Kayseri’ye yakışan bir Hububat Ticaret Merkezi yapacağız” dedi.

Kayseri Hububat Ticaret Merkezi'nin arsa yeri belirlendi. TOKİ tarafından düzenlenen arsa ihalesine, KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Başkan Yardımcıları Mehmet İştahlı, Bekir Çizmeli ile Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Karaca ve İsa Yürdem katıldı.  Merkez Kocasinan İlçesi Oruç Reis Mahallesi'nde kurulacak olan Hububat Ticaret Merkezi ile ilgili bilgi veren Başkan Bağlamış, “ Bizim için en önemli şey arsa konusuydu onu da çok şükür hallettik. Gerekli yasal prosedürleri tamamladıktan sonra hemen inşaata başlamayı planlıyoruz. Yapacağımız merkez, Kayseri’nin var olan ticaret hayatına canlılık getirecektir. Bu merkez sayesinde üreticilerimizi de korumuş olacağız. Çünkü ürünlerini değerinde satma imkânı bulacaklar. Merkez de buğday, arpa, bakliyat, kabak çekirdeği ve ayçiçeği işi ile uğraşan işletmeler yer alacak. Bu merkez sadece Kayseri değil, çevre illerdeki hububat tüccarlarımıza hitap edecektir” dedi.

Elektronik satış salonu, laboratuarı, tüccar ofisleri, depoları ve sosyal alanları da bünyesinde barındıracak merkezin yaklaşık 200 bin metrekare alana kurulacağını söyleyen Başkan Recep Bağlamış, “ Teknolojik olarak donatılacak olan Hububat Ticaret Merkezinde üreticilerimiz getirdikleri ürünün anında analizini yaptırabilecekleri akredite laboratuarlar bulunacak. Burada analizi yapılan ürünlerin sonuçları büyük dijital ekranlarla satış salonlarına aktarılacak. Burada analizi yapılmış, güvenilirliği test edilmiş ürünler, alıcılar tarafından gönül rahatlığı ile satın alınabilecek. Satışı gerçekleştirilen ürünlerin özellikleri, miktarları ve fiyatları anlık olarak dijital ekranlarda ve web sitesinde yer alacak” diye konuştu.

FOTOLU

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS