“Kız Kardeşim Projesi” eğitimine katılan kadın girişimciler sertifikalarını aldı   

“Kız Kardeşim Projesi” eğitimine katılan kadın girişimciler sertifikalarını aldı   

KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) ve TOBB Kayseri İl Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen "Kız Kardeşim Projesi" eğitimlerine katılan kadınlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) ve TOBB Kayseri İl Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen "Kız Kardeşim Projesi" eğitimlerine katılan kadınlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.


KTO ve TOBB Kayseri İl Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve BÜYEM işbirliğiyle gerçekleştirilen "Kız Kardeşim Projesi’nin" Kayseri’deki eğitimleri 5 Ocak Cuma günü Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenen sertifika töreniyle tamamlandı. Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, TOBB Kayseri İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan 93 kadına sertifikaları verildi. Sertifika töreninde konuşan Başkan Hiçyılmaz , “Yapmış olduğumuz bu programlarla kadınlara ne kadar çok önem verdiğimizi, onların da toplum hayatında olmaları gerektiğini, toplumun bir parçası olmalarının onlar için de bir sorumluluk olduğunu ve bizim de onları cesaretlendirici konularda yardımcı olmamız gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Bu programların şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de daha da yoğunlaşarak devam etmesini Kayseri Ticaret Odası yönetimi olarak arzu ediyoruz. Hayatın akışı içerisinde kadınların da hem kendilerine hem de ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaları bakımından bilinçlendiklerini görüyoruz. Ülkemiz son 15 yılda çok önemli mesafeler kat etti. Her alanda değişiklikler, başarılar elde edildi. Bu başarılara paralel olarak da kadınlarımızın da toplum hayatında yer almaları konusunda bilinçlendirildi. Bu tür programlar zaten kadınlarımızın toplum hayatında, sosyal hayatta daha fazla yer almaları ve onların bulunduğu ortamlarda daha güzel işlerin yapılabileceğini kanıtlamış olmaları erkeklere de cesaret veriyor” ifadelerini kullandı.


TOBB Kayseri İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu ise, “Kadının kendine olan özgüveni, yaşadığı toplumun özgüven seviyesini belirler. Kendine güvenen kadın, hem aile yaşantısında hem iş dünyasında hem de sosyal camiada etkin, kararlı ve faydalı bir duruş sergiler. Çocuklarına verebileceği en değerli şeyi kendisi olmayı, kendisini gerçekleştirebilmeyi öğretir. Coca Cola Türkiye sorumluluk projesi kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından Kayseri Ticaret odasının ev sahipliğinde ve TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu İşbirliği ile düzenlediğimiz ‘’Kadınlar İçlerindeki Potansiyeli Keşfediyor ‘’ motto su ile yola çıkan Kız Kardeşim Projesinin sertifika töreninde sona gelmiş bulunmaktayız. Toplamda 6 gün süren eğitimlerde yaklaşık 80 kişi katıldı" diye konuştu.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS