Kocasinan'da kanallar temizlendi ve ilaçlandı

Kocasinan'da kanallar temizlendi ve ilaçlandı

 KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe sınırları içindeki kanalların temizlendiğini ve ilaçlandığı ifade etti.

KAYSERİ, (DHA) -  KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe sınırları içindeki kanalların temizlendiğini ve ilaçlandığı ifade etti.


Çevreci Kocasinan adı faaliyet gösteren Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri tarafından ilçe sınırları içindeki kanallarda temizleme ve ilaçlama çalışması yapıldı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Vatandaşların daha sağlıklı ve daha hijyenik ortamlarda yaşamını sürdürmesi için çevre temizliğinin yanı sıra kanalları temizleyip, periyodik olarak dezenfekte çalışması gerçekleştiriyoruz. Zaman içerisinde yağmur suyu ızgaralarından giren, evlerden atılan ve taşkınların getirdiği katı atıklar kanallar içerisinde tortulaşarak kanalın kapasitesinin düşmesine neden oluyor. Bu kapsamda ekiplerimiz ve modern araçlarımızla yürütülen çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha hijyenik bir ortam sağlanıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ise ilçe genelinde tüm kanalları periyodik şekilde ilaçlayarak, dezenfekte çalışması yapıyor. Ekiplerimizin çalışmaları, bölgede kronomid denilen canlıların üremesini engelleyip, çevreye rahatsızlık vermesinin de önüne geçiyor” ifadelerini kullandı.


FOTOLU


Yasin DALKILIÇ


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS