Kocasinan'dan çocuklara işaret dili eğitimi

Kocasinan'dan çocuklara işaret dili eğitimi

KOCASİNAN Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kocasinan Akademi kurslarında çocuklara yönelik açılan İşaret Dili Kursuyla, işitme engelli vatandaşlarla iletişim kurmayı öğrenen çocuklar, onlara tercüman olmaya hazırlanıyor.

KAYSERİ, (DHA) - KOCASİNAN Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kocasinan Akademi kurslarında çocuklara yönelik açılan İşaret Dili Kursuyla, işitme engelli vatandaşlarla iletişim kurmayı öğrenen çocuklar, onlara tercüman olmaya hazırlanıyor.


Kocasinan Akademi’nin açmış olduğu İşaret Dili Kursuna ilgi gösteren çocuklar, işitme engeli olan yakın akrabalarıyla ve karşılaştıkları işitme engelli misafirleriyle iletişim kurmayı hedefliyor. İşaret Dili Eğitmeni Bahriye Yalçın, kurs sayesinde çocuklar yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirdiğini vurguladı. Aldıkları eğitim sayesinde çocukların daha bilinçli olduğunu belirten Bahriye Yalçın, “Derslerimizde, daha duyarlı vatandaşlar yetiştirmek için çocuklarımıza işaret dili öğretiyoruz. Çocuklarımızın hepsi İşaret Dili Kursuna çok istekli geldi. Çoğu öğrencimizin de işitme engelli akrabası var. Onlarla anlaşabilmek için buradalar. Ben bu eğitimin onlar için faydalı olduğunu düşünüyorum. Daha duyarlı vatandaşlar yetiştirmek için biz buradayız, elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerini kullanıyor


FOTOLU


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS