KTO üyelerine dış ticaret semineri

KTO üyelerine dış ticaret semineri

KAYSERİ Ticaret Odası üyelerine (KTO) Ekonomi Bakanlığı ve TOBB Koordinasyonu tarafından Dış Ticaret Bilgilendirme semineri düzenlendi.

Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası üyelerine (KTO) Ekonomi Bakanlığı ve TOBB Koordinasyonu tarafından Dış Ticaret Bilgilendirme semineri düzenlendi.


Ticaret Odası Konferans salonunda yapılan seminer programında konuşan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanvekili Celal Hasnalçacı,  seminerin  Türkiye ve Kayseri'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında önemli bir etki sağlayacağını belirterek " Kayseri Ekonomi Bakanlığının 2011 yılı İl Dış Ticaret raporuna göre nitelikli sıçrama kabiliyeti sıralamasında 10. sırada yer aldı. Türkiye' nin 2003 yılındaki ihracat rakamı 47 milyar dolar civarında iken 2017 yılında bu rakam 157 milyar dolar seviyesine çıktı.  Kayseri'de 2017 ihracat rakamı ise 1,65 milyar dolar olarak gerçekleşti" dedi.


Düzenlenen seminerde Ekonomi Bakanlığı İhracatı Geliştirme Uzmanı Deniz Koray Tuncer tarafından Dış ticaretteki gelişmeler ve fırsatlar konusunda oda üyelerine bilgilendirme yapıldı.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS