KTO üyelerine dış ticaret ve pazar araştırması eğitimi verildi

KTO  üyelerine dış ticaret ve pazar araştırması eğitimi verildi

KAYSERİ Ticaret Odası’nın düzenlediği "Dış Ticaret İstihbarat ve Pazar Araştırması" Eğitimini gerçekleştirildi.

KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası’nın düzenlediği "Dış Ticaret İstihbarat ve Pazar Araştırması" Eğitimini gerçekleştirildi. Ticaret Odası üyesi firmaların temsilcilerine, 6 saatlik programda bilgi verildi. 


Sertifika törenine katılan  Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Oda üyelerinin dış ticaret işlemlerini daha hızlı, etkin ve başarılı şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaya yönelik, ihtiyaç duydukları dış ticaret elemanlarının yetişmesi amacıyla bu eğitim programını düzenlediklerini belirtti.  Hasnalçacı, “Ülkelerin gelişim göstermesinde, üretimin fazlalığı kadar ihracat yapabilme kapasitesi de önemli yer tutmaktadır. 20-30 yıl öncesine göre, günümüzde üretimin kolaylaştığı ancak rekabetten dolayı ise ihracatın ve pazarlamanın zor hale geldiği bir gerçektir. Bu süreçte hem ekonomimizin güçlendirilmesi adına gayret ediyor, hem de ihracatımızı artırmaya çalışıyoruz.” dedi.


Hasnalçacı konuşmasının sonunda Dış Ticaret Eğitim programını başarı ile bitiren kursiyerleri kutladı ve Kayseri’nin ihracatının artışına önemli katkılar sağlamalarını diledi.


FOTOLU


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS