Melikgazi Belediyesin'den ERÜ'ye kutlama

Melikgazi Belediyesin'den ERÜ'ye kutlama

MELİKGAZİ Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren "GreenMetric 2017 yılı Dünya Üniversiteler" sıralamasında Erciyes Üniversitesinin (ERÜ) 6'ncı  olmasından dolayı “Çevreci belediyenin katkıları ile çevreci üniversite olmasından bizlerde mutlu olduk” dedi.

KAYSERİ (DHA)-MELİKGAZİ Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Dünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren "GreenMetric 2017 yılı Dünya Üniversiteler" sıralamasında Erciyes Üniversitesinin (ERÜ) 6'ncı  olmasından dolayı “Çevreci belediyenin katkıları ile çevreci üniversite olmasından bizlerde mutlu olduk” dedi.


ERÜ'nün, 619 üniversitenin sıralandığı değerlendirmede dünya üniversiteleri arasında 295. sırada, Türkiye üniversiteleri arasında ise 6. sırada yer aldığını ifade eden Başkan  Büyükkılıç,  Türkiye’de 6’cı sırada yer almasının Melikgazi Belediyesinin ağaçlandırma, yeşillendirme ve çalışmaların büyük desteği ve katkısı olduğunu söyledi. Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesinin bu sıralamasında yer almasının Kayseri şehrine enerji verdiğini, güç verdiğini ve onur verdiğini kaydetti. Büyükkılıç, şahsı ve hemşerileri adına Erciyes Üniversitesi yöneticilerini kutladığını ve başarı çalışmaların devamını sözlerine ekledi.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS