Melikgazi'de sağlık semineri

Melikgazi'de sağlık semineri

MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, halk ve çevre sağlığına verilen önem ve hassasiyet kapsamında belediye tarafından Belsin bölge halkına yönelik sağlık semineri verildiğini söyledi.

KAYSERİ, (DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, halk ve çevre sağlığına verilen önem ve hassasiyet kapsamında belediye tarafından Belsin bölge halkına yönelik sağlık semineri verildiğini söyledi.


Melikgazi Belediyesince Belsin semt halkına yönelik sağlık seminerleri verildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç,  bu çalışma ile belirli rahatsızlık ve hastalıklar hakkında uzmanlarca slayt gösterisi eşliğinde soru–cevap şekilde seminerlerin gerçekleştirildiğini kaydetti. Belsin Sosyal ve Spor tesislerinde Diyetisyen Derya Ergüneş tarafından sağlık seminerinin verildiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak belirli aralıklarla veya talep olduğunda her semtte sağlık seminerleri düzenliyoruz. Belediyemizin sosyal ve spor tesislerinde semt halkının da katılımı ile gerçekleştirilen sağlık seminerlerine yoğun ilgi gösterilmektedir" dedi. 


Diyetisyen Derya Ergüneş ise, hastalıklarda en önemli unsurun insanın kendisi olduğunu ve ilk günden ergenlik çağına kadar vücut gelişiminin öneminden bahsetti. Ergüneş, aşırı kilonun başta kalp olmak üzere her hastalığının temelini oluşturduğunu vurgulayarak, hanımların mutlaka belli aralıklarla muayene olmaları gerektiğini ifade etti.


FOTOLU


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS