MOBİTEK projesi Ankara'da masaya yatırıldı

MOBİTEK projesi Ankara'da masaya yatırıldı

ORTA Anadolu Kalkınma Birliği tarafından yürütülen MOBİTEK Projesi’nin değerlendirme toplantısı Ankara’da yapıldı.

KAYSERİ, (DHA) - ORTA Anadolu Kalkınma Birliği tarafından yürütülen MOBİTEK Projesi’nin değerlendirme toplantısı Ankara’da yapıldı. Orta Anadolu Kalkınma Birliği’nin de Başkanlığını yürüten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, proje tamamlandığında mobilya sektörünün nabzını tutacağını söyledi.


Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği Mali İşbirliği ile finanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen MOBİTEK Projesi’nin Teknik Yardım Bileşeni 2.Proje Yönlendirme Komitesi toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.   Birlik  ve Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “ 9,6 Milyon Avro bütçeli MOBİTEK Projesi çerçevesinde, yapmış olduğumuz çalışmaları tek tek ele alırken, bundan sonra gerçekleştirilecek faaliyetlerin de değerlendirmesini yaptık. Projenin inşa  faaliyetleri yaklaşık 8 ay önce tamamlandı. Teknik yardım bileşeni faaliyetleri ise 30 Eylül’de sona erecek. Makine ve ekipman ihaleleri sonuçlandı ve alımlar Nisan ile Mayıs ayında gerçekleştirilecek. Küçük ölçekli KOBİ’lerin, orta ve büyük ölçekli işletmeler haline gelmesini ve onların yurt dışındaki pazara açılmasını sağlayacak olan MOBİTEK Projesi, tamamlandığında mobilya sektörünün nabzını tutacak.” ifadelerini kullandı.


MOBİTEK’in şimdiden Türkiye’ye örnek olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Şehrimize gelip de bu projeleri yerinde inceleyen iş adamları ve belediye başkanları, kendi şehirlerine aynısını uygulamak istiyorlar. Şehirler içerisinde örnek olmak çok gurur verici. MOBİTEK Projesi, yakın zamanda şehrin ticari kalitesini artıracak ve tüm Türkiye’de ses getirecek.” diye konuştu.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS