Obeziteyle mücadeleyi tiyatro oyunuyla anlattılar

Obeziteyle mücadeleyi tiyatro oyunuyla anlattılar

 KAYSERİ İl Sağlık Müdürlüğü Obezite ile mücadele kapsamında öğrencilere sağlıklı beslenmeleri için Tobik ailesi isimli tiyatro oyunu sergiledi.

KAYSERİ, (DHA) -  KAYSERİ İl Sağlık Müdürlüğü Obezite ile mücadele kapsamında öğrencilere sağlıklı beslenmeleri için Tobik ailesi isimli tiyatro oyunu sergiledi.


Sanat yönetmenliğini basın ve iletişim danışmanlı Murat Özdeniz’in yaptığı tiyatro gösterisinde oyuncular ise İl Sağlık Müdürlüğünde Ar-ge biriminden Emel Güden, Beyhan Soysal, Hatice Nar Timurcu, Personel Hizmetleri Başkanlığından Alparslan Gerçel ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İzleme Değerlendirme biriminden Sevda Kolukırık  oldu.


 Gösteri sonunda açıklama yapan Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Ahmet Ceylan, Obezitenin çağın hastalığı olduğunu ifade ederek   “Ağaç yaşken Eğilir” hesabından yola çıkarak çocuklarımıza beslenme alışkanlığının, doğru yönde değiştirmek üzere hazırlandı. Oyunumuz ilkokullarda sergilenecek.  Çağımızın hastalığı olan obezite, çocukluk çağında da artış göstermekte. Umarım çocuklarımıza mesajımızı doğru iletmeyi başarmış oluruz” dedi.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS