Son 1 ayda aranan 179 kişi tutuklandı

Son 1 ayda aranan 179 kişi tutuklandı

KAYSERİ Emniyet Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz 14 Ağustos tarihleri arasındaki asayiş, narkotik ve trafik olayları ile ilgili bilgilendirme açıklaması yapıldı.

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Emniyet Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz 14 Ağustos tarihleri arasındaki asayiş, narkotik ve trafik olayları ile ilgili bilgilendirme açıklaması yapıldı. Aranan şahıslar Büro Amirliğince son 1 ayda hakkında yakalama ve tutuklaması bulunan 179 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Müdürlüğü tarafından son bir ay içinde yapılan çalışmalar kamuoyuna açıklandı. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı çalışan Cinayet Büro Amirliği ekipleri 1'i kasten öldürme, 1'i buluntu ceset, 3'ü kasten yaralama, 2'si şüpheli ölüm ve 1’i görevli memura mukavemet, işlem yapılan 9 olayda gözaltına alınan 19 şüpheliden 9’u tutuklandı. Olaylarda 10 tabanca ele geçirildi. Ahlak Büro Amirliği tarafından çalışmada 2’si kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, 1’i fuhşa teşvik aracılık veya zorlama, 1'i kişiyi hürriyetin yoksun kılma olmak üzere 5 olaya adli işlem, ayrıca 24 fuhuş olayına ise idari işlem yapıldı. 34 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından çalışma faaliyetlerinde 1’i ikametten hırsızlık, 9’u işyerinden hırsızlık, 25’i otodan hırsızlık, 42'si açıktan hırsızlık olmak üzere işlem yapılan 83 olayda yakalanan 49 kişiden 27'si tutuklandı.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği yaptığı çalışmada 16 oto hırsızlığı, 40 motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam 56 olay meydana geldi. Olaylar ile ilgili yakalanan 16 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Aranan Şahıslar Büro Amirliği ise yaptığı çalışmada  haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 587 kişi yakalanarak adliyeye gönderildi. Yakalaması bulunan şüphelilerden 179’u tutuklandı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ise yaptığı çalışmada 4’ü dolandırıcılık, 1'i yankesicilik, 1’i güveni kötüye kullanma olayı olmak üzere işlem yapılan 6 olayda 13 kişi yakalandı. 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak”ve” Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından 165 olayda 291 kişiye yasal işlem yapıldı. Haklarında işlem yapılan şahıslardan 36 kişi tutuklandı. Yapılan operasyonlarda 6,58 gram eroin, 465 gram metamfetamin, 465 gram bonzai ele geçirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS