Tebliğ ve davet metodu konferansı

Tebliğ ve davet metodu konferansı

 İL Müftüsü Doçent Doktor Şahin Güven, “Peygamber Efendimizin Tebliğ ve davet metodu” başlıklı konferans için Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube’nin konuğu oldu.

KAYSERİ,(DHA) -  İL Müftüsü Doçent Doktor Şahin Güven, “Peygamber Efendimizin Tebliğ ve davet metodu” başlıklı konferans için Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube’nin konuğu oldu.

Sendika toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansta konuşan İl Müftüsü Güven, "Bugünün Müslümanlarının en önemli sorunlarından biri de bilmek değil, yapabilmektir. Söz-yaşantı uyumunu gerçekleştirebilmeliyiz. Sözlerimiz ile yaşantımız arasında uyumsuzluk olursa eğitimci olamayız. Eğitimciliğimizi ve eğitimciliğin konumunu buna göre tespit etmeliyiz.” dedi.

Peygamber Efendimizin diğer bütün peygamberler gibi insanlığa rehber olarak gönderildiğini ifade eden Sayın Güven, sözlerine şöyle devam etti:

“Peygamberlerin görevi, kendilerine vahyedileni insanlara ulaştırmaktır. Kur’an-ı Kerim’de birçok ayet-i kerimede, peygamberlerin en önemli görevlerinin tebliğ olduğu buyrulmaktadır. Eğitimcilerin de en önemli görevleri, bildikleri şeyleri başkalarına aktarmaktır. Peygamberimiz, ‘Ben, yalnızca öğretmen olarak gönderildim’ diye buyurmuştur. Peygamberimiz bu anlamda herkesi eğitmenin derdi ve telaşı içerisindeydi"


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS